Україна+

Право на рівність. Як інклюзивність стає частиною школи в Україні, Вірменії та Грузії?

“Ми пішли у школу і лише потім дізналися, що у нас дислексія та епілепсія. Я почала підозрювати про захворювання, коли син був ще у першому класі. Та всі мене переконували, що він просто лінивий і маніпулює”, – розповідає Юлія, мама третьокласника однієї із черкаських шкіл Кирила Галкіна.

9 січня 2021, 01:47

“Перемоги” та “поразки” освіти. Експертна оцінка реформування шкіл в Україні, Вірменії та Грузії

Сьогодні Вірменія, Грузія та Україна впроваджують реформи в закладах загальної середньої освіти. Хтось стартував ще на початку цього тисячоліття, дехто – кілька років тому чи робить лише перший крок. Ці країни дали своїм реформам схожі назви та пішли шляхом створення “Нової школи”.

8 січня 2021, 16:59

Від джерела знань до партнера. Досвід “перезавантаження” вчителів в Україні, Вірменії та Грузії

Зростає середній вік, професія втратила престиж через низьку зарплату, бракує молодих кадрів. Часто ці проблеми повторюються від школи до школи, від країни до країни, коли йдеться про вчителів. Нині Грузія, Вірменія та Україна перебувають в процесі реформування середньої освіти. Однією з його складових є “перезавантаження” кадрів.

8 січня 2021, 14:15

Як працює недержавна освіта Грузії, Вірменії та України? 5 історій з приватних шкіл

“Стомилися змушувати йти до школи”. Це чи не перша причина, яка змушує батьків учнів замислитися над зміною державної школи на приватну. Так склалося, що останні пропонують альтернативу, яка дозволяє усунути цю проблему з перших місяців навчання. Увесь секрет у підході до учня, побудові комфортного освітнього простору, налагодженні процесу та використанні альтернативних методів викладання.

8 січня 2021, 12:11

Ґудбай, “Совок”. Як Україна, Вірменія та Грузія створюють нову школу

Нині шкільна освіта Грузії, Вірменії та України перебуває у стані  активного реформування. Цей процес стартував з молодшої школи, де вже застосовують принципи дитиноцентризму, відмовляються від традиційних методів викладання, відходять від запам’ятовування фактажу і орієнтуються на здобуття дитиною компетентностей в освітньому процесі. 

6 січня 2021, 01:28

Карпатські буйволи або екофармінг по-українськи

Ми вирушаємо до українського села Горінчово, Хустського району Закарпатської області. 

5 січня 2021, 14:14

Червоне вино Чорногорії або екофармінг по-балканськи

Південь Чорногорії, муніципалітет Бар. Саме тут розташоване маленьке містечко Вірпазар, навколо якого зосереджено чимало ще менших сіл. Вірпазар означає – «вир», «коловорот». Саме це явище можна спостерігати на Скадарському озері, поряд із яким знаходиться цей населений пункт. 

5 січня 2021, 13:49

Фермер-художник або творчий екофармінг по-грузинськи

Відомі єгипетські красуні Клеопатра та Нефертіті, аби запобігти передчасному старінню, вживали ослине молоко та приймали із ним щоденні ванни. Про це вам обов’язково розкажуть власники ослиних ферм на Кіпрі, в Італії, а відтепер і в Грузії. Знайти таку незвичайну ферму можна в селі Гамарджвеба, що поруч зі столицею Грузії – Тбілісі. А створив її Темур Ломідзе, за професією… художник! У 2014 році він вирішив, що розведення віслюків – це також творча справа, та подався у фермери. Втім, цьому передували довгі роки пошуків себе у мистецтві.  

5 січня 2021, 13:14

Біг як спосіб життя: спільнота Ultra Trkac Srbija

Сербський ультрамарафонець Далібор Данічич шість років тричі на тиждень безкоштовно дає уроки бігу і філософії, всупереч комерції, спортивним планам та особистому бренду.

5 січня 2021, 12:37

Біг і місія: як долучити до регулярного спорту мільйон українців

Український юрист і англійський айтішник привнесли в Україну культовий міжнародний біговий рух і планують залучити до нього мільйон українців.

5 січня 2021, 12:23

Показати більше випусків Перейти в архів