Архів новин за 1.05.2008

Дещо менше ніж маркам, лише трохи більше століття, виповнилося старовинному фортепіано родини Данилевських - нащадків двох знатних родин - Пушкіних та Гоголів

Вже рік цей раритет офіційно зареєстрований у фондах літературно-меморіального музею Володимира Короленка.

1 травня 2008, 15:00

Саме цього дня, але 1840 року, в Англії випустили перші поштові марки

Знаки оплати поштових послуг виявивилися вкрай необхідними для поштарів усього світу і незабаром клаптики паперу із позначеннями номіналу розійшлися по всьому світу. Зрештою, через їхню художню цінність та зручність марки стали предметом колекціонування. Збирають марки і численні філателісти у нашому місті.

1 травня 2008, 15:00

«За профспілки без злодіїв» – під такими гаслами під будівлею Полтавської обласної ради профспілок зібралися члени профспілкових об'єднань

Протестували вони проти діяльності керівництва Федерації профспілок України, яке, за словами учасників акції, розпродає майно, що за законом належить рядовим членам профспілок.

1 травня 2008, 15:00

Першотравень біля пам'ятника Леніну відзначали і соціалісти

Але замість гучних промов та демонстрацій активісти СПУ влаштували театралізоване дійство та імпровізований концерт.

1 травня 2008, 15:00

1 травня 1886 року американські робітники організували страйк із вимогою 8-годинного робочого дня

Страйк і демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією. У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу в пам'ять про виступ робітників Чікаго прийняв рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. У СРСР довгі роки був основним державним святом. 1990 року керівництво Радянського Союзу і КПРС востаннє піднялося на трибуну Мавзолею для проведення останньої офіційної першотравневої демонстрації. Втім, цей день традиційно використовується українцями для проведення мітингів і демонстрацій. Не став винятком і цей рік. Під червоними прапорами Полтавою пройшлися Інна Безугла та Сергій Сепітий.

1 травня 2008, 15:00