Архів новин за травень 2008 року

Дещо менше ніж маркам, лише трохи більше століття, виповнилося старовинному фортепіано родини Данилевських - нащадків двох знатних родин - Пушкіних та Гоголів

Вже рік цей раритет офіційно зареєстрований у фондах літературно-меморіального музею Володимира Короленка.

1 травня 2008, 15:00

Саме цього дня, але 1840 року, в Англії випустили перші поштові марки

Знаки оплати поштових послуг виявивилися вкрай необхідними для поштарів усього світу і незабаром клаптики паперу із позначеннями номіналу розійшлися по всьому світу. Зрештою, через їхню художню цінність та зручність марки стали предметом колекціонування. Збирають марки і численні філателісти у нашому місті.

1 травня 2008, 15:00

«За профспілки без злодіїв» – під такими гаслами під будівлею Полтавської обласної ради профспілок зібралися члени профспілкових об'єднань

Протестували вони проти діяльності керівництва Федерації профспілок України, яке, за словами учасників акції, розпродає майно, що за законом належить рядовим членам профспілок.

1 травня 2008, 15:00

Першотравень біля пам'ятника Леніну відзначали і соціалісти

Але замість гучних промов та демонстрацій активісти СПУ влаштували театралізоване дійство та імпровізований концерт.

1 травня 2008, 15:00

1 травня 1886 року американські робітники організували страйк із вимогою 8-годинного робочого дня

Страйк і демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією. У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу в пам'ять про виступ робітників Чікаго прийняв рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. У СРСР довгі роки був основним державним святом. 1990 року керівництво Радянського Союзу і КПРС востаннє піднялося на трибуну Мавзолею для проведення останньої офіційної першотравневої демонстрації. Втім, цей день традиційно використовується українцями для проведення мітингів і демонстрацій. Не став винятком і цей рік. Під червоними прапорами Полтавою пройшлися Інна Безугла та Сергій Сепітий.

1 травня 2008, 15:00

У ці дні, але майже сто років тому, в Петербурзі з'явилася перша скаутська організація

Цей молодіжний рух зародився на Заході, а потім потрапив у Росію та Україну, де й продовжує існувати дотепер.

2 травня 2008, 15:00

30 комплектів костюмів планує презентувати арт-студія Юрія Матвєєва вже влітку цього року

Назва модної колекції - «Полтавська битва - 300 років потому» - вибрана не випадково: вже скоро наше місто буде відзначати вікопомну історичну подію.

2 травня 2008, 15:00

В області останнім часом побільшало дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками для пішоходів і з подальшою втечею водіїв з місця пригоди, констатує Державна автомобільна інспекція

Так 3 людини на цьому тижні загинуло на дорогах Зіньківщини, водії ж транспортних засобів, які скоїли наїзди, з місць ДТП зникли.

2 травня 2008, 15:00

І навіть у святкові та вихідні дні трапляються аварії та виходить з ладу обладнання міського комунального господарства

Між тим, основні комунальні служби міста не працюють. Про те, куди можна звернутися в разі аварій або поломок, у нашому наступному репортажі.

2 травня 2008, 15:00

Декілька років тому реставрацію пережив фасад обласного музично-драматичного театру імені Гоголя

Наразі реставраційні роботи планується провести всередині храму мистецтв, вони будуть завершені до відзначення ювілею Миколи Гоголя.

2 травня 2008, 15:00