Виконання Закону України про дозвільну систему у сфері господарської діяльності обговорювали сьогодні на засіданні у міськвиконкомі

Досвідом із полтавцями ділилися представники єдиного дозвільного офісу міста Кременчука.

У Полтаві єдиний дозвільний офіс створений у травні 2005 року. Для його роботи є три приміщення, втім, вони не використовуються, зазначила заступник міського голови Тамара Плужник під час засідання у міськвиконкомі. Лише цього року до управлінь Полтавської міської ради звернулось більше чотирьох з половиною тисяч підприємців за дозволами. Проблеми, пов'язані з виконанням Закону України про дозвільну систему у сфері господарської діяльності, запросили обговорити керівників дев'ятнадцяти контролюючих служб, з якими співпрацюють, та представників виконкому Кременчуцької міськради, аби ті поділилися досвідом роботи свого дозвільного офісу. Зокрема, дозвільні документи не повинні видаватись управліннями виконкому, а лише адміністратором офісу. У Полтаві на цій посаді працює лише одна особа, у той час як в Кременчуці таких – шість. Розповіли колеги і про те, що через їхню службу незабаром надаватиметься близько 70 адміністративних послуг. У Кременчуці діє і суворе правило: подані документи, не зареєстровані у єдиному офісі, не допускаються до розгляду на сесії. Ведеться електронний документообіг завдяки реєстрації та електронній карті. Це зручно, адже людині, яка хоче отримати дозвіл, не потрібно обходити різні інстанції, натомість, звертатись лише до єдиного офісу.

Побажання від кременчуцьких колег – змінити документообіг, створити локальну мерЕжу і збільшити кількість адміністраторів. На останніх, до речі, в Україні не навчає жоден заклад, підкреслили на засіданні. А вимоги до них - обов'язкова вища освіта і досвід роботи.

Стрічка новин