24 листопада Полтавська область відзначатиме 70-річчя з дня народження Героя України, визначного політичного та державного діяча В'ячеслава Чорновола

Відповідний указ ще у серпні підписав Президент України Віктор Ющенко. Облдержадміністрацією вже розроблено та затверджено план відповідних заходів.

Указ Президента України щодо відзначення 70-річчя з дня народження В'ячеслава Чорновола є одним з декількох указів, які спрямовані на відновлення та збереження національної пам'яті. План заходів вже затверджено, повним ходом йде підготовка до цієї дати. У навчальних закладах області проведуть учнівські конференції, семінари, історичні читання, виставки наукових робіт, рефератів, години спілкування, тематичні вечори, «круглі столи», «брейн-ринги», вікторини тощо. У музеях закладів освіти готуються тематичні експозиції, з якими під час зустрічі ознайомиться школярство. Плануються екскурсії для студентів та старшокласників до музею-садиби В'ячеслава Чорновола у селі Вільхівець на Черкащині. Полтавські та обласні телекомпанії покажуть повнометражний художньо-документальний фільм режисера Володимира Онищенка «Той, що пробудив Кам'яну державу», головним стрижнем якого стала українська народна казка «Кам'яна держава». З її сюжетними колізіями метафорично зіставляється доля В'ячеслава Чорновола. Як вважає керівник апарату облдержадміністрації Сергій Соловей, постать Чорновола – знакова для України.

/Сергій Соловей, керівник апарату облдержадміністрації

Якби у 1991 році події розвивалися не так, як вони розвивалися, якби В'ячеслав Максимович став Президентом, а я в це абсолютно вірю, то ми б були не просто на рівні Прибалтики, Польщі чи Чехії, а, маючи величезний потенціал, давно б випередили ці країни і мали б європейський рівень життя/

До Полтавщини на відзначення 70-річчя з дня народження В'ячеслава Чорновола приїде його сестра Валентина, говорить Сергій Соловей. А у планах, запевняє чиновник, перейменування вулиць, майданів Полтави, Кременчука, Глобиного, Пирятина, Гадяча на честь В'ячеслава Чорновола. Відповідні листи від імені голови облдержадміністрації вже надіслали головам цих міст.

Стрічка новин