Щоб замінити та відремонтувати ліфти в Україні, потрібно 14 мільярдів гривень

Про це заявив Міністр з питань житлово-комунального господарства Олександр Попов. Торік на їх заміну та ремонт виділили лише 200 мільйонів, сьогодні в Україні працює близько 86 тисяч ліфтів. Кожен третій експлуатується понад 25 років і не відповідає стандартам безпеки та якості. Міністр зазначив, що повністю замінити застарілі ліфти по всій країні можна за 7 років. При цьому треба щорічно виділяти на це 2 мільярди гривень.

У Полтаві сьогодні нараховується більше тисячі ліфтів. 715 з них – в будинках, які знаходяться у комунальній власності міста. Для їх належного обслуговування та ремонту два роки тому було створене спеціальне комунальне підприємтсво "Ремліфт". Тут сьогодні працює 60 людей, в тому числі – 27 механіків та 12 робітників аварійної служби. В минулому році вони повністю модернізували 5 своїх "підшефних" ліфтів та частково відремонтували близько сотні. Можна робити і більше, але, як завжди, не вистачає коштів. У цьому році "Ремліфт" планує дати нове життя ще 15 ліфтам – в мікрорайоні "Сади-1", Алмазний і на вулиці Остапа Вишні, зазначає його директор Валерій Колеснік. Для цього передбачена спеціальна субвенція з державного бюджету та місцевого – всього близько півтора мільйона гривень. Але обласне управління комунального господарства, яке є розпорядником цих коштів, досі не провело на них тендер.

Хоча цьогорічні державні гроші на модернізацію комунальних ліфтів ще не надійшли, "Ремліфт" продовжує їх відновлювати силами місцевого бюджету. Також у віданні – диспетчерське забезпечення, яке майже по всій Україні занедбане більше 10 років. До сучасної комп'ютеризованої диспетчерської системи моніторингу ліфтів вже увійшли об'єкти комунальних будинків на Леваді та Подолі. Найближчим часом до них приєднаються мікрорайони Сади-2 та Огнівка.

Стрічка новин