Попри намагання держави закріпити у законодавстві права дитини, фахівці занепокоєні нинішньою статистикою справ у системі соціально-правового захисту дітей

Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини, прийнято Закони «Про охорону дитинства» та «Про попередження насильства в сім'ї», а також «Сімейний кодекс», та припинити саме насильство зможуть більш суворі рядки законодавчих актів, вважають фахівці. Про них сьогодні говорили учасники круглого столу, який пройшов у рамках засідання полтавського прес-клубу реформ.

З квітня наступного року, говорять керівники дитячих закладів, можна очікувати значного поповнення обласного притулку для дітей. Адже саме в цей час закінчать виплачувати ті вісім тисяч, що свого часу й спонукали до поповнення сімей асоціальних категорій громадян. Держава бере під опіку дітей, які потерпають у рідних сім'ях, а батьки, не роблячи майже ніяких висновків, народжують знову. Для притягнення до відповідальності, наголошували учасники засідання, буква закону має бути більш суворою. Нині на обліку у відповідних управліннях й відділах області – 1396 неблагополучних сімей, складено 246 протоколів за жорстоке поводження з дітьми, понад три тисячі сімей перебувають у складному фінансовому становищі, а отже, потенційно можуть бути піддані осуду за жорстоке поводження з дітьми. Адже відсутність умов життя й освіти – це теж один з ганебних моментів, що підпадають під статтю Закону. Актуальним залишається й бродяжництво дітей. Відповідно до Порядку розгляду звернень та повідомлень, звернутися за допомогою до органів внутрішніх справ, закладів освіти, охорони здоров'я, центрів соціальних служб може як сама дитина, так й інша людина, якій відомо про такі факти. В обласному управлінні УМВС діє безкоштовний психологічний центр. Координують заходи служби у справах дітей. Знайти сім'ю знедоленій дитині – це нині питання першочергової важливості.

/Інна Конончук, начальник служби у справах дітей ОДА

І сьогодні ми можемо говорити про те, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року наші діти знайшли вже на певний відсоток більше повноцінних сімей, хоча проблема все ж таки залишається/

Сьогодні, на жаль, ще існують випадки, коли до лікарні привозять й немовля з наявними ознаками міцної батьківської руки.

Відсутність єдиної статистики та чіткої програми спільних дій усіх причетних до проблеми підрозділів, на думку керівників медичної галузі області, уповільнюють намагання покращити ситуацію.

Стрічка новин