Полтавщина входить в число областей, де населення отримує найвищі зарплати: після Донецької, Київської, Запорізької, Дніпропетровської, повідомляє інтернет-сайт УНІАН

Що ж до обласного центру, то тут середня заробітна плата збільшилась порівняно з аналогічним періодом минулого року і нині становить 1470 гривень.

Нині в обласному центрі мешкає 194 тисячі полтавців працездатного віку. З них лише 64% займає посади штатних працівників на великих і середніх підприємствах. При цьому найбільше робочих місць, за даними статистики, сформовано в промисловій сфері, де працює 40 тисяч людей. На транспорті задіяно 13 тисяч полтавців; у торгівлі та охороні здоров'я – по 12 тисяч осіб; у будівництві – 8 тисяч.

За рік, повідомляють в міському управлінні статистики, заробітна плата в середньому зросла на 24% і за жовтень становила 1469 гривень. Найбільше в місті отримують будівельники та фінансисти – в середньому 2.100 та 2.300 гривень відповідно. На цьому тлі відрізняється оплата праці галузі освіти. Так, у жовтні в середньому освітяни отримали майже тисячу триста гривень.

/Ірина Сергеєва, начальник міського управління освіти

В сфері охорони здоров'я зарплата зросла на 40% і в жовтні становила 994 гривні, тоді як у ветиринарній медицині - 1160. В ресторанах і барах зарплата є найменшою: 632 та 479грн/

Та не дивлячись на цифри, говорить Ірина Сергеєва, не вся нарахована заробітна плата нині вчасно виплачується. Так, станом на 1-ше листопада борг по ній становив майже 2 мільйони гривень.

Стрічка новин