Сьогодні відзначається Всесвітній день народонаселення

В цьому році він проходить під гаслом «Чоловіки як партнери у справі охорони здоров'я матерів». Як повідомляє інформаційне видання «Ліга.нет», щороку на землі під час пологів та вагітності помирає більше півмільйона жінок, при цьому 99 відсотків випадків приходиться на розвинені країни. Чоловіки ж часто більше приймають рішення, які стосуються планування сім'ї та використання ресурсів домашнього господарства. Простіше кажучи, ООН закликає чоловічу частину людства бути уважнішою до слабкої половини.

У Всесвітній день народонаселення Організація Об'єднаних Націй звернулася до сильної половини людства, аби та почала більше піклуватися про жінок. Адже як свідчить статистика, щороку у світі при пологах чи від хвороб, викликаних вагітністю, помирає понад півмільйона жінок. Як говорить заступник головного лікаря міського пологового будинку Олена Коротич, з початку року у Полтаві не трапилося жодного такого випадку, чим медики небезпідставно пишаються.

Щодо чоловіків, то їм би і справді не завадило відповідальніше ставитися до свого батьківства.

Сьогодні у пологовому будинку нікого не здивуєш партнерськими пологами, коли при народженні дитини присутній і сам батько. Але досить часто жінки поводять себе у такий момет значно краще, аніж їх чоловіки: інколи останнім доводиться надавати медичну допомогу, а інколи вони просто не розуміють всієї відповідальності такого моменту.

В Україні багато говорять про захист прав жінок, гендерну політику, захист репродуктивного здоров'я. Але особливих покращень у цьому напрямку поки що не відбувається. Тому чоловікам у такий відповідальний період як вагітність та пологи слід бути більш уважними та розуміючими.

Стрічка новин