Для неурядових організацій Полтавського регіону проведуть тренінг, де навчать, як протидіяти корупції

Та напередодні представники Інституту конкурентного суспільства, які й організують майстер-клас, та депутат Верховної Ради 5-го та кандидат в депутати 6-го скликання Ксенія Ляпіна дали прес-конференцію з цієї теми.

Інститут Конкурентного Суспільста у квітні нинішнього року провів опитування майже трьох тисяч суб'єктів бізнесу по всій Україні. В результаті виявилось, що 57% респондентів основною проблемою, що заважає розвитку підприємництва, вважають високу корупцію. Саме тому, пояснює Віце-президент Інституту Дмитро Ляпін, вирішили провести низку регіональних тренінгів для представників обласних та районних громадських організацій. Адже, аби зробити дії владних органів більш прозорими, запровадили Закон державної регуляторної політики.

/Дмитро Ляпін, Віце-президент Інституту Конкурентного Суспільства

Ці процедури чітко визначені: влада розробила акт, оприлюднила його, потім місяць має чекати зауваження і пропозицій. І лише потім приймати рішення/

Тренінг, говорить Дмитро Ляпін, проводиться лише для представників неурядових організацій. Головна ж мета майстер-класу - навчити людей спілкуватися з владою, яка, відповідно, має орієнтуватися у законодавчому просторі.

/Дмитро Ляпін, Віце-президент Інституту Конкурентного Суспільства

Державні службовці мають знати закон. Якщо не знають, то для них є один шлях - до побачення/

В ході спілкування народний депутат Верховної Ради України 5-го та кандидат в депутати 6-го скликання Ксенія Ляпіна зазначила, що нині про корупцію говорять багато, та реальні кроки, які б могли щось змінити, зовсім незначні. У цьому контексті порушили і тему імперативного мандату, навколо якого у Парламенті точиться найбільше суперечок. Дехто запевняє, що з одного боку, цей закон унеможливить перехід депутатів із партії в партію. Інші ж переконані, що імперативний мандат із народних обранців зробить виконавців фракційної волі. Ксенія Ляпіна переконана, що з «перебіжчиками» боротися таки треба.

/Ксенія Ляпіна, народний депутат України 5 та кандидат в депутати 6 скликання

Є тільки ілюзія демократії. Правильно сказав Президент: скільки можна закликати, давайте щось робити. Треба голосувати за цей закон/

Стрічка новин