В рамках 4-ї Полтавської міжрегіональної виставки «Світ книги», яка відкрилася напередодні у Галереї мистецтв, продовжуються різноманітні мистецькі заходи

Сьогодні там презентували нове видання, провели круглий стіл, присвячений українському друкарству, та визначили кращі книги Полтавщини.

У Галереї презентували художній фотоальбом «Полтавщина: Природа. Традиції. Культура» полтавського видавництва «Оріяна». Підготували його до сімдесятиріччя утворення області. Подарункове ілюстроване видання містить загальні відомості про край: історичні події, природу, архітектуру, народні свята, обряди, культуру. Дизайн книги виконаний на рівні вищих європейських стандартів. Текстову частину, аби вона була співзвучною ілюстраціям, розповідає автор, переписував кілька разів. Це – перше видання, у якому представлено повний правдивий образ Полтавщини, зазначили під час презентації.

/Олександр Білоусько, директор центру дослідження історії Полтавщини

Це – та книга, яка, я не побоюсь цього гучного висловлювання, звернена у вічність, нею повинні захоплюватись і дивитись її через покоління. Вона несе особливу ауру Полтавщини/

Книга отримала Гран-прі обласного конкурсу на кращу книгу та перше місце у номінації «мистецьке видання». Рекомендують її як наочний посібник для школярів. Уже нині науковці області працюють над 12 - томником історії Полтавщини, аналогічних в Україні немає. Всього ж на конкурсі кращих книг оцінювали видання в 11 номінаціях, серед яких – і навчальна, науково-популярна, історична, краєзнавча та інші.

А от круглий стіл в рамках міжрегіональної виставки був присвячений українській книзі. Запросили на зустріч всіх небайдужих до видавничої справи. Те, що в Україні і, зокрема, на Полтавщині роблять на підтримку української книги - лише крапля в морі, зазначили на зібранні. Особливо це видно на тлі Росії, де ще з 96-го року діє чітка політика підтримки видавничої справи. А в Україні лише 4% книг видається державною мовою, і це при тому, що, за останнім переписом більше 80% населення країни назвали себе українцями. Щодо книгарень, то на 100 тисяч населення в Україні припадає лише один такий магазин, тоді як у сусідній Польщі - десять, обюрювались виступаючі. І запропонували присутнім для ознайомлення стратегічний план розвитку української видавничої справи та карту її проблем. Книга, яка виходить накладом у 500 екземплярів, іде у небуття. Тільки великі проекти, підтримані на державному рівні, можуть допомогти українській книзі посісти належне їй місце, говорили на зібранні.

Стрічка новин