Екологічні проблеми вже призводять до зміни клімату на планеті

Однією з таких є викид біогазів зі сміттєзвалищ, який шкодить атмосфері Землі. Наша країна є учасником міжнародного Кіотського договору, за яким Україна має зменшити обсяг викиду біогазів до рівня 1991 року. З Чехії повернулася делегація Полтавської міської ради, яка вивчала чеський досвід утилізації та переробки сміття.

Наша делегація повернулася з Чехії, де вивчала тамтешній досвід утилізації та переробки сміття. Справа в тім, що у 2008 році Україна повинна почати процес зменшення викиду біогазів зі сміттєзвалищ. Полтава теж має полігон, який потребує кардинальних змін. Наразі міська влада вивчає досвід декількох країн щодо цього питання. Є напрацювання від японської сторони, Швейцарії. Цікавим виявились технології чехів. Тут сміттєзвалище перетворюють на рекреаційну, екологічно чисту зону. Гори сміття тут сягають 36-40 метрів, під ними прокладені труби, завдяки яким збирається біогаз та так званий органічний фільтрат. Ці речовини збирають та використовують: газ перетворюють на електроенергію завдяки зведеному тут підприємству. Фільтрат знову кидають на купи сміття, що прискорює процес розпаду останнього. Відпрацювавши таким чином певний об'єм непотребу, чехи засаджують його спеціальною травою та деревами. Це укріплює купу та ліквідує будь-який неприємний запах. Під купою – гравій та спеціальна плівка, що робить дно герметичним. На звалищі працюють переробні цехи, тобто, зі сміття тут роблять гроші. Наше ж сміттєзвалище теж потребує змін, говорить голова комісії з питань інноваційного, науково-технічного та екологічного розвитку Олексій Горик. Висота шару сміття на ньому – лише 5-6 метрів і жителі розташованого поблизу села Макухівка вважають, що воно переповнене.

/Олексій Горик, голова комісії з питань інноваційного, науково-технічного та екологічного розвитку МВК

Яким чином визначити, що сміттєзвалище вичерпало свої функціональні можливості? Я вважає, що це зробити неможливо. Тому найкращий шлях - на старому сміттєзвалищі зробити за новою технологією днище і починати його ще зверху наповнювати/

Олексі Горик вважає, що полігон закривати не слід, він потрібен, це – й додаткові робочі місця, і шлях наповнення місцевого бюджету, звичайно, при правильному його використанні. Визначитися з технологією посадовці повинні до 2008 року, коли почнеться 4-річний період, за який Україна має зменшити обсяг викиду біогазів в атмосеру до рівня 1991. Наразі консультації тривають.

Стрічка новин