Свою перевірку автозаправних станцій регіону почало територіальне відділення Антимонопольного Комітету України в Полтавській області

Мета моніторингу – встановити законність торгівлі нафтопродуктами на заправках, використання торговельних марок, принципів встановлення цін та рентабельність підприємств.

Як заявив начальник територіального Управління антимонопольного комітету України в Полтавській області Володимир Оніщенко, перевірка автозаправних станцій регіону займе багато часу. Адже для проведення якісного моніторингу потрібно ретельно вивчити ринок торгівлі нафтопродуктами, принципи формування цін, схеми закупівлі та розповсюдження продуктів з нафти та газу.

За словами Володимира Оніщенка, ця робота займе декілька місяців. Перші результати перевірки будуть відомі ближче до кінця серпня. Наразі вона тільки почалася: співробітники комітету подали офіційні запити до АЗС, податкової служби та Центрального Статистичного Управління. Після детального вивчення та аналізу цієї інформації можна буде робити певні висновки: чи порушують перевірені підприємства антимонопольне законодавство.

Як запевнив начальник управління антимонопольного комітету в нашій області, після моніторингу обов'язково запросять на бесіду усіх керівників АЗС. В ході діалогу зроблять все для того, щоб знайти спільну мову між підприємцями та комітетом. Адже, по суті, окрім того, що установа захищає інтереси та права споживачів, вона обов'язково працює на користь самих представників торговельного бізнесу. Судіть самі, міцна економіка та бізнес можуть існувати лише за умови здорової конкуренції. Тим паче, на тлі майбутнього вступу України до СОТ, де принцип конкуренції є найголовнішим. Якщо наші підприємці не засвоять цих уроків, то після вступу країни до світової організації торгівлі багато хто з них буде змушений закрити свій бізнес. Саме тому і проводиться ця перевірка регіональних АЗС - щоб встановити принципи здорової конкуренції у сфері торгівлі нафтопродуктами.

Стрічка новин