Працюючи, займатися творчістю неможливо

Тому коли полтавка Ольга Літус, понад 30 років віддавши сфері організації реклами та торгівлі, вийшла на пенсію, присвятила себе виключно мистецтву. За цей час – 10 місяців – вона створила рівно стільки картин, щоб відкрити свою першу персональну виставку. Ця подія привернула увагу багатьох полтавців, адже матеріали, з яких майстриня створює свої роботи, не використовує більше ніхто.

Ольга Літус виконує свої роботи виключно з кісточок рослин, які ростуть на території Полтавщини: кавуни, абрикоси, вишні, дині, сливи, калина, зерна гречки. Спочатку кісточки шліфує напИлком, далі – розфарбовує.

/Ольга Літус, автор виставки

На кожній кісточці не менше трьох кольорів. Хоч це – й маленька кісточка дині, я її спочатку розмальовую. Наразі це – жовтий, помаранчевий, червоний/

Ольга використовує акварелі, гуаш. Прикріплює кісточки за допомогою звичайного клею ПВА. Розповідає, що у своїх картинах намагається створити об'єм. Робота кропітка, майстриня працює з 5 ранку до 9 вечора, і лише 15 хвилин виділяє на обід.

Валентина Олійниченко познайомилася з Ольгою Літус випадково під час останніх виборів. Роботи мисткині побачила вперше безпосередньо на виставці. Говорить, обов'язково запросить Ольгу до школи, аби своїм творчим досвідом вона поділилась з учителями.

/Валентина Олійниченко, директор ЗОШ № 11

Це створює приємний настрій, це яскраво, а Ольга Літус показує, яка наша природа багатогранна/

Майстриня спеціально відвідала музей декоративного мистецтва у Києві, але подібних робіт не виявила. Придбала спеціальну літературу, однак про об'єм у мистецтві нічого не знайшла.

/Ольга Літус, автор виставки

Український орнамент вартий того, аби його виражали. Він є на попері, є у скульптурі, а от мені подобається об'єм/

Ольга Літус хоче, аби її творчість посіла чільне місце серед витворів декоративного мистецтва, яке прославляє і Полтавщину, і Україну. Роботи, які вона представила, створені протягом 10 місяців – рівно стільки майстриня перебуває на пенсії, і займається виключно творчістю.

Стрічка новин