Сьогодні – День української мови та писемності

Це – наймолодше державне свято. У 1997-му році за ініціативи Всеукраїнського товариства «Просвіта» Указом Президента України 9 листопада на честь українського літописця Нестора встановлено День української мови та писемності. Міське освітянське свято, започатковане управління освіти міськвиконкому, відбулося сьогодні і у 29 школі.

Кожного року міське освітянське свято з нагоди Дня української мови та писемності готують різні школи. Цю традицію започаткувало міське управління освіти. Минулого року свято організовувала 16-та, цього – 29. Пісні, вірші, уривки з вистав і навіть танці – все сьогодні на тему рідної мові. Учнів знайомлять не лише з красою писемного слова, а й з історією мови. Скажімо, обов'язковий герой всіх концертів на День української мови та писемності – Нестор Літописець – автор «Повісті времінних літ», послідовник Кирила та Мефодія. На міському святі нагородили також і переможців конкурсу «Посміхнемось щиро Вишні». В подарунок лауреати отримали електронну книгу – «Історія України». До речі, 9 листопада по всій Україні стартує 8 міжнародний конкурс знавців української мови та літератури імені Петра Яцика.

День української мови та писемності своїм професійним святом вважають вчителі-мовники. Хоча, говорять, хотіли б побачити у засобах масової інформації побільше публікацій про цей день. Та й поштові листівки з нагоди Дня української мови та писемності випустити теж не завадило б, додають педагоги.

Стрічка новин