Нині в День української писемності і мови обласна рада започаткувала дві премії регіонального значення

Так, в Полтавському педуніверситеті відзначили кращих літераторів, а в музеї Івана Котляревського вручали одноіменні премії діячам галузей освіти, науки, культури, медицини.

Полтавська обласна премія імені відомого полтавця Леоніда Бразова заснована обласною радою і присуджується за досягнення в галузі літератури. 9-те листопада днем вручення премії обрали не випадково. Адже цього дня відзначають не лише День української писемності та мови, а й день народження самого письменника.

/Лариса Хоролець, народна артистка України

Це людина, яка належить до кагорти випрямлювачів нації. Він завжди залишався цілісною натурою/

Учасники заходу зазначили, що творчість Леоніда Бразова завжди була і залишається актуальною, при цьому він є авторитетом для багатьох письменників, в тому числі – і столичних.

Переможців премії визначали у п'яти номінаціях. Так, кращим драматургом визнали ту ж Ларису Хоролець за драму під назвою «Третій»; серед публіцистів відзначили Івана Наливайка. У номінації «Поезія» переміг Анатолій Гальченко зі збіркою «Стерня», тоді як серед прозаїків кращим визнали Миколу Костенка. А у номінації «Критика і літературознавство» премію отримав Анатолій Дяченко.

Відзнаки номінантам вручав заступник голови обласної ради Петро Ворона. Під час виступу він зазначив, що обласна рада і надалі буде працювати над тим, щоб культурна сфера фінансувалася належним чином. Загалом же премія імені Леоніда Бразова заснована задля сприяння розвитку сучасної української літератури, пропаганди творчості полтавських літераторів. У подальшому вручення премій відбуватиметься щорічно.

Премія імені Івана Котляревського заснована Полтавською обласною радою. Вручають її нині вперше. Відзначають людей, пояснює заступник голови організаційного комітету Петро Ворона, які зробили великий внесок у розвиток української писемності, сучасної української мови, її збереження та наукового осмислення. Відповідно, нагороджуватись будуть відомі письменники, науковці, працівники культури, лікарі, громадські діячі.

/Петро Ворона, заступник голови організаційного комітету

І, звичайно, дуже приємно те, що вперше буде отримувати премію і музей Котляревського, який є духовною світлицею Полтави/

Загалом, відповідно до рішення організаційного комітету, лауреатами обласної премії у нинішньому році стали відомі полтавці у семи номінаціях, відповідно: «Наука», «Освіта», «Культура», «Засоби масової інформації», «Військова справа», «Медицина» та «Суспільна діяльність». Серед лауреатів – і декан філологічного факультуту педуніверситету Микола Степаненко. Він говорить, що дана премія зобов'язує працювати ще сумлінніше, аби (цитата) утверджувати український дух і на Полтавщині, і в Україні вцілому.

/Микола Степаненко, декан філологічного факультету ПДПУ

Сподіваюся, що сьогоднішній день стане новим поштовхом, аби утвердити ту справу, за яку боровся Котляревський. Сьогодні – День української писемності і мови. Збіг двох таких подій - це, мабуть, знаково/

Організатори запевняють: ця премія стане щорічною.

Стрічка новин