На 25-30 відсотків у спекотні дні збільшується кількість викликів швидкої допомоги кардіодиспансеру

Переважно йдеться про людей похилого віку, але хвороби серця з кожним роком молодшають. Нині у Полтаві стало звичною справою фіксувати 3-5 інфарктів на рік у людей віком від 30 до сорока років.

Спека, яка панує цього літа, впливає на всіх, особливо – на людей похилого віку та тих, хто страждає на серцево-судинні захворювання. Як говорить головний лікар обласного кардіодиспансеру Михайло Шкляренко, такі хвороби вийшли на перше місце у світі за всіма показниками: розповсюдженням, ускладненням та смертністю.

Щодо теперішнього надмірного потепління, то кількість викликів швидкої допомоги кардіодспансеру зросла на 25-30 відсотків.

Сьогодні лікарям закладу дуже допомагає новітня техніка. До речі, тут нещодавно з'явився новий апарат узі. У країні такий – третій, але експлуатувати його почнуть лише за місяць.

Щоб використати таку техніку справді за призначенням, хворого потрібно привезти до лікарні не пізніше ніж за півтори – дві години з моменту, коли у нього почався біль у серці.

Ще на Ялтинській медичній конференції у 1972 році було встановлено, що на серцево-судинні захворювання впливають атмосферні перепади, сильний вітер та сонячна радіація. Остання з дружелюбної до людини стає все більш агресивною.

Стрічка новин