У Галереї мистецтв відбулося чергове засідання організаційного комітету до відзначення 300-річчя Полтавської битви

Серед запрошених – представники засобів масової інформації, щоправда, цього разу – як учасники обговорення.

Нинішня зустріч, за словами організаторів, покликана налагодити співпрацю між комітетом по відзначенню 300-річчя Полтавської битви та засобами масової інформації, мовляв, таким чином хочуть залучити до роботи всіх. Для цих цілей навіть планують запровадити конкурси для ЗМІ, як місцевих, так і загальнодержавних.

Що ж до самої підготовки до відзначення, то наразі уже навіть розроблені заходи. Так, повідомляє радник міського голови з питань архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Валерій Трегубов, є ряд об'єктів, які потребують реставрації, як-то пам'ятники, редути, братська могила радянських воїнів, а є об'єкти, які будуватимуть через конкурс. Фінансуватись усе це буде як з місцевого бюджету, так і за рахунок субвенцій з державного. Покладає надії організаційний комітет і на спонсорів. При цьому основний акцент робитиметься на музеї історії українського козацтва, який стане центральною композиційною спорудою заповідника «Поле Полтавської битви».

/Валерій Трегубов, радник міського голови

Крім того, вчора на засіданні в Києві говорили, що в Полтаві є пам'ятник російським воїнам та шведським воякам, і практично немає українським, які там полягли/

До того ж, зазначає Валерій Трегубов, (цитата) ми живемо в Україні, це наша історія і вона має бути віддзеркалена найперше.

Головним же завданням і для організаторів, і для засобів масової інформації, наголошують присутні, є толерантність у політичному сенсі.

Стрічка новин