Цього року учні українських шкіл не здаватимуть випускних екзаменів

Натомість, всі вони пройдуть незележне зовнішнє тестування. З 1 листопада одинадцятикласники вже можуть реєструватися для його проходження. У 2007-му тестування проводилося як експеримент. Середній бал з української мови тоді по країні становив 7 балів, на 12 тест склали лише 3 учні з усієї України.

Колись найбільше, що лякало випускників, це - випускні екзамени. Тоді ніхто не міг припустити, що за кілька років одинадцятикласники мріятимуть їх складати. Адже цьогоріч всі випускники писатимуть всеукраїнське незалежне зовнішнє оцінювання.

З 1 листопада в полтавських школах вже почали реєструвати учнів для його проходження. У 29-й, як і вимагає наказ Міністерства освіти і науки України, виділили окремий куточок та комп'ютер. Писати заяви учні не поспішають. А доки вчителі-предметники, починаючи з 5-го класу, вчать школярів писати тести, говорять, останні поки що справляються. Єдине, радять вчителі, щоб до складання тестових завдань залучали фахівців-практиків, які працюють у школах, а не теоретиків галузі. Серед переваг тестування – унеможливлення хабарництва, хоча у 2004-му українці спромоглися зламати навіть сервер ЦВК.

Знання учнів перевірятимуть з 2-х предметів, один – на вибір з 11 запропонованих, другий – обов'язковий – українська мова та література. Якщо тест із мови уявити ще можна, то з літературою – дещо важче: знання з цієї дисципліни виявляються здебільшого в усному спілкуванні.

Минулого року, коли тестування проводилося у якості експеримента, жоден учень 29-ї писати його не погодився. Цьогоріч тестування – обов'язкове: без сертифікату про його проходження випускників не будуть брати до вузу. Втім, самих одинадцятикласників перспектива написання тестів замість складання іспитів не радує.

Хочуть одинадцятикласники цього, чи ні, та писати тестування все-одно доведеться. Їх бажання, точніше – небажання його проходити Міністерство освіти, на жаль, не врахувало.

Стрічка новин