У Полтаві кількість вакантних робочих місць зростає, тоді як кількість незайнятого населення зменшується

Про це нам повідомили у міському управлінні статистики. Загалом же рівень безробіття в обласному центрі залишається стабільним протягом кількох місяців і становить 1,2%.

Нині у Полтаві із двісті дев'яносто шести тисяч постійного населення 194 працездатного. Щоправда, із цієї кількості не всі зайняті трудовою діяльністю, говорить начальник міського управління статистики Ірина Сергеєва.

/Ірина Сергеєва, начальник міського управління статистики

На початок листопалда в обл. центрі на обліку було 2 тисячі осіб, які є безробітними. Серед них 54% жінок, 40 - молоді до 35 років, 54%, які займали посади держслужбовців./

Щоправда, загальний рівень безробіття в місті протягом кількох місяців демонструє стабільність. А от кількість вакансій впродовж поточного року збільшується. Так, на підприємствах Полтави нині 1995 вакантних робочих місць. Для робітників пропонують 1162-а, для службовців – 504, для осіб без спеціальної підготовки – 329.

Говорить Ірина Сергеєва і про те, що більшість роботодавців хочуть брати на роботу працівників зі стажем. Випускники ж вузів, звісно, його не мають. Для прикладу начальник міського управління статистики називає європейські країни, де студент, який навчається і працює одночасно, – це норма. У нас же такий підхід підлягає критиці, зазвичай, з боку вузу.

Стрічка новин