Паралельно із програмою «Чисте місто - справа рук кожного» в Полтаві започаткували й інший проект - «Чиста Полтава»

Першою акцією в його рамках став суботник, учасники якого сьогодні прибирали територію Пушкарівського лісу, що між Половками та Садами. Учнівська та студентська молодь очистила зелену зону від свідчень неохайного відпочинку мешканців Полтави.

Ініціатором акції виступила обласна громадська організація «Еко-гармонія». Її активісти спільно з студентами педуніверситету, учнями 26-ї школи та працівниками Київського райвиконкому навели лад у Пушкарівському лісі та прибережній зоні місцевого ставка. Активіст Сергій Крижанівський говорить, що це – лише початок втілення проекту «Чиста Полтава», мета якого - прибрати сміття в зелених зонах міста. Члени «Екогармонії» говорять, що не можуть просто дивитися на те, у що перетворюють такі території відпочиваючі.

/Сергій Крижанівський, активіст організації «Екогармонія»

Є такий вислів - чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Проте я вважаю, що настав час, коли чисто там, де саме прибирають. Чисте місто - це не просто відсутність сміття, це ознака чистоти душевної, чистоти свідомості жителів міста./

Учасники акції говорять - кинутий папірець або пляшка - це не просто ознака безкультурності, а, перш за все, поганий приклад. Таких прикладів у зелених зонах Полтави назбиралося достатньо. А суботник - це не просто прибирання, це активний відпочинок на природі, а найголовніше - здорове приємне спілкування з традиційним кулішем, звареним на вогні та піснями під гитару. Результат цього суботника - 24 кубічних метри сміття та старої деревини. Проте, найголовніше досягення - це сам факт проведення прибиральних робіт. Звичайно, хотілося б, щоб на таких суботниках не було чого прибирати.

Стрічка новин