В урочищі Триби сьогодні відбувся жалобний мітинг та покладання квітів до пам'ятного знаку жертвам політичних репресій з нагоди 70-х роковин Великого терору 1937-38-го років

Вшанувати тих, кого тоталітарна влада називала ворогами народу, зібралося чимало людей.

Пам'ятний знак на місці перепоховання останків жертв політичних репресій був встановлений лише на початку 90-их років. Хоча останки в цих місцях почали виявляти ще в 60-их. Щоправда, тодішня влада цим фактам не надавала значення.

Нині ж відповідно до Указу Президента України відбувся жалобний мітинг та покладання квітів до пам'ятного знаку жертвам політичних репресій 30-их років. Тоді постраждали десятки тисяч полтавців, говорить заступник директора Державного архіву Полтавської області Тарас Пустовіт. Під тавро неблагонадійних, пояснює він, потрапляли в основному військові, які брали участь в українській революції, священики, інтелігенція. Зазвичай їх звинувачували в антирадянській діяльності.

/Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області

Репресували фактично всіх, хто мислив якось інакше, ніж політична верхівка, і ті люди, які виділялися, попадали під репресії./

Цікавим є той факт, пояснює Тарас Пустовіт, що люди, які сфабриковували справи невиннострачених або були виконавцями покарань, пізніше також потрапляли під розстріл. Саме в такий спосіб, за його словами, тоталітарний режим намагався не залишати слідів своїх злочинів. Однак назвати конкретні цифри заступник директора Державного архіву Полтавської області не може, оскільки достовірних даних немає. Та уже наприкінці листопада вийде перший том із циклу «Реабілітовані історією», де бутуть вказані дані, на які спиратимуться науковці.

Сьогодні ж, аби вшанувати пам'ять жертв політичних репресій 1937-38-го років, зібралося чимало полтавців на чолі з керівниками області та міста. Після панахиди, яку провів архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір, усі присутні поклали квіти до пам'ятного знаку.

Стрічка новин