Сімдесяті роковини масового розстрілу українців у Соловецьких таборах відзначає Україна цими днями

Президент України Віктор Ющенко видав відповідний указ - «Про заходи у зв’язку з роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років». Ті страшні події не оминули і Полтавщину. Нині у пам'ять репресованих у бібліотеці Котляревського презентували одразу три книги полтавців – колишніх політичних в'язнів.

Усі три видання вийшли друком цього року за сприяння управління інформації та зв'язків із громадськістю облдержадміністрації та просвітницького видавництва «РІК». Основу однієї книги «Василь Стус у відзеркаллях» складають спогади Василя Овсієнка – багаторічного політв'язня та приятеля видатного письменника. Твір є спробою розширити спогади про Василя Стуса і включає фрагменти спогадів інших політв'язнів. В окрему рубрику виділені тексти творів видатного письменника, які включені до шкільної програми. А от художньо-публіцистична повість Леоніда Рябченка «Від Снітина до Інти» - це розповідь про хресну дорогу автора і мільйонів українців у гулагівське пекло 40-50-х років двадцятого століття. Ця книга - вже четвертий доробок письменника. Автор-дослідник виконав велику роботу з архівних пошуків, налагодив зв'язки з колишніми політв'язнями, виготовив карти з позначенням концтаборів, етапів і навіть спроб втеч, а головне - охопив колосальний обсяг інформації, здобутий з власної чудово натренованої пам'яті. Ще одна книга, що презентували на зібранні, має назву «Загартоване світло». Її автор - громадський та політичний діяч Полтавщини, депутат Верховної Ради кількох скликань Микола Кульчинський - теж свого часу зазнав політичних репресій: віддав більше двох років життя таборам ув'язнення за любов до рідного краю і українського звичаю. Саме поезії, що лягли на душу в ув'язненні, а також під час боротьби за волю, і стали основою книги. Нині, вважає автор, українське суспільство ще не осмислило по-належному значимість тих подій, продовжує жити за інерцією тих часів і потребує своєрідних душевних ліків.

/Микола Кульчинський, письменник

Ми маємо переглядати й по-належному оцінювати події комуністичного тоталітаризму, актуальність визначення подій не втрачається з часом. А ще – та консолідація у суспільстві, відродження духовних цінностей на розбудову держави теж могли бути ліками для кожного громадянина нашого суспільства./

Стрічка новин