Виставку унікальних м'яких іграшок, виготовлених руками дітей, можна відвідати в літературно-меморіальному музеї Короленка

Місце для експозиції гурток м'якої іграшки «Чародії» Палацу дитячої та юнацької творчості обрав не випадково, адже відомо, що сам письменник і громадський діяч Вододимир Короленко теж часто запрошував до своєї оселі дітей, інколи вони разом виготовляли іграшки.

Керівник гуртка «Чародії» Надія Костіна говорить, що іграшки, виготовлені руками дітей, від фабричних відрізняються тим, що випромінюють світло та доброту. Виготовлення м'яких іграшок – справа складна і досить кропітка, непосидючі це не витримають.

/Надія Костіна, керівник гуртка м'якої іграшки «Чародії»

Приходить до нас у гурток багато дітей, але не всі витримуюють, адже треба мати неабияку витримку, та й працюємо ми з голками, пальчики часто бувають поколоті, тим паче, часу треба багато, а дітям потрібне все і зараз./

Кожна іграшка чимось схожа на автора. Керівник гуртка м'якої іграшки «Чародії» говорить, коли діти роблять черговий виріб, вже знають, для кого. Більшість виготовлених іграшок діти дарують. Наймолодша вихованка гуртка - Настя - іграшки дарує молодшому братику, говорить, йому подобаються всї її вироби.

/Настя

Я вже 2-й рік навчаюсь в гуртку, мені дуже подобається виготовляти іграшки, в дитинстві я дуже любила гратися ними/

Матеріали, які підходять для виготовлення іграшок, - хутро, фліс, меблеві тканини. Щось вихованці купують самі, щось приносять кравці та швачки, яким просто шкода викидати залишки. У Юлії Марченко вдома більше 70 м'яких іграшок власного виробництва.

/Юлія Марченко, учениця гуртка м'якої іграшки «Чародії»

У мене в родині мама, бабуся шили, я дуже люблю шити. Моя улюблена іграшка - білий ведмідь, полярний/

Образи для виробів вихованці гуртка беруть із казок, мультиків. Втілюють і власні задумки.

Нерідко вихованцям гуртка роблять замовлення на виготовлення іграшок. Таких у продажу не знайдеш - вони ексклюзивні. Скажімо, нещодавно виконали замовлення для першого пологового будику - велику іграшку лелеки з немовлям.

Стрічка новин