З 31 жовтня на 1 листопада – Хелоуін

В Україні це свято з'явилося не так давно і його популярність поки ще не зрівняється з популярністю американського Хелоуіна. Тим не менш, воно вже має своїх симпатиків та традиції і у нашій державі. Більшість їх, звісно, серед молоді, яка святкує Хелоуін гучними вечірками у нічних клубах.

Мало не щороку Голівуд знімає фільми про Хелоуін. Американці, певно, святкують його найбільше. Джефрі Хайд – громадянин Сполучених Штатів, нині він викладає в університеті споживчої кооперації. Це – його перший Хелоуін у Полтаві. На Батьківщині традицій свята дотримується, радить зробити святковий гарбуз, вставити у нього свічку, тоді, говорить, в оселі з'являється неймовірний аромат. В Україні ж цього року разом із студентами організовує традиційну Хелоуінську вечірку, обов'язково із переодяганням у святкові костюми.

/Джефрі Хайд, викладач ПУСКУ

Коли я був маленьким, то любив одягатися вампіром, зараз же, мені здається, обрав би костюм професора/

Полтавці ж до свята ставляться по-різному, хтось буде святкувати, хтось – ні. Більшість серед тих, хто відзначатиме його - серед молоді.

Першими відзначати Хелоуін почали кельти. Коли ж християнство витіснило язичництво, папа Боніфацій IV у 7 столітті утвердив це свято як День усіх святих. Його відзначають 1 листопада. Таким чином Хелоуін, як і кілька інших свят, поєднав у собі елементи християнства і язичництва. Православна ж церква, зокрема, єпископ Полтавський і Кременчуцький Филип, не виявляє різкого негативу чи схвалення Хелоуіна, правда, говорить, українському народу краще звернутися до власних традицій.

/Филип, єпископ Полтавський і Кременчуцький

Церква свого ставлення до цього свята не виявляє, але, мені здається, що для України воно чуже. Навіщо нам одягатися у їхніх героїв, якщо у нас є свої особистості. Якщо говорити про це, то краще розвивати свої свята, загадувати своє/

Якщо для українців гарбуз – це, здебільшого, смачна каша, то для народів, які відзначають Хелоуін, це, перш за все, його символ. Скажімо, у Сполучених Штатах Америки попит на цей овоч перед святом різко зростає. У Полтаві ж, говорить бабуся Мотя, яка займається реалізацією гарбузів на центральному ринку, попит на них є завжди, незалежно від Хелоуіна.

Для народів, які відзначають Хелоуін, виготовлення святкового гарбуза – справа надзвичайно важлива. Кожного року американці витрачають більше ніж 2,5 мільйони доларів на гарбузи, прикраси, свічки та листівки. Хоча і вважають Хелоуін, швидше, святом для дітей.

Щоб виготовити справжній хелоінський гарбуз, треба відрізати дно, вичистити всередині і вирізати страшне обличчя. Американці вірять: якщо такий гарбуз поставити на підвіконня, то до оселі не залітатимуть злі духи.

Стрічка новин