Працівники «Полтававодоканалу» називають ситуацію з викраденнями металевих люків з вулиць міста просто катастрофічною

За одну тільки ніч з 29 на 30 жовтня зловмисники поцупили 22 люки. Питання знаходиться навіть не у матеріальній площині, найголовніше, говорять, – це небезпека для громадян.

Національним лихом називає викрадення люків заступник генерального директора «Водоканалу» Євгеній Гудименко. Лише за літній період цього року сталося більше 300 таких крадіжок, а це матеріальний збиток на суму більше 100 тис. гривень. Проте, говорить він, матеріальна сторона не така важлива, як безпека громадян. Зловмисники крадуть люки усюди, не замислюючись над можливими наслідками своїх дій.

/Євгеній Гудименко, заступник генерального директора КП «Полтававодоканал»

У районах шкіл, дитсадків, дитячих майданчиків, люки часто заростають травою. Коли їх крадуть, це обов'язково загрожує трагічними наслідками для дітей у першу чергу/

Відкриті колодязі – це спільна проблема комунальних підприємств «Водоканал», ШЕД, «Теплоенерго», адже саме вони відповідають за підпорядковані їм підземні мережі. Своїми силами, говорить Євгеній Гудименко, впоратися просто неможливо, адже таких колодязів по місту нараховується близько 50 тисяч. Забезпечити їх цілісність фізично важко, говорить начальник служби безпеки «Полтававодоканалу» Ігор Прийдак. За його словами, підприємство постійно звертається до правоохоронних органів щодо викрадень люків, але часто це не має сенсу.

/Ігор Прийдак, начальник служби безпеки КП «Полтававодоканал»

Повертаються нам постанови про відмову у порушенні кримінальної справи, оскільки це, за словами міліції, «є малоцінним і не несе небезпеки для населення»/

Проте, говорить Ігор Прийдак, небезпеку видно неозброєним оком. І хоча підприємство постійно намагається накривати колодязі чи то металевими люками, чи пластиковими кришками, чи навіть бетонними плитами, проблема залишається, адже крадуть і те, що щойно було встановлено. Заступник генерального директора «Полтававодоканалу» Євгеній Гудименко говорить, що боротися з цим треба вже на міському рівні. За його словами, просто необхідно під егідою міського голови або його заступників зібрати засідання і запросити на нього тих, кого безпосередньо торкається проблема викрадення люків.

/Євгеній Гудименко, заступник генерального директора КП «Полтававодоканал»

Це – «Теплокомуненерго», «Полтававодоканал», ШЕД, представників правоохоронних органів і, обов'язково, запросити керівників приймальних пунктів для того, щоб дуже серйозно, дуже гостро поставити питання - далі так не можна/

«Полтававодоканал» сподівається на швидку реакцію міського голови на свій заклик щодо спільного засідання. А поки що небезпечний незаконний промисел продовжується.

Стрічка новин