Полтавських лікарів швидкої допомоги ставлять у приклад харківським ескулапам

Миттєва реакція, досвіченість та професіоналізм наших медиків вразили навіть представників німецької фармацевтичної фірми, останні погодилися не тільки постачати один з рідкісних препаратів до Полтави, а й допомагати обміном досвідом та навчанням. Сьогодні у міськвиконкомі пройшла зустріч міського голови Андрія Матковського з німецькою делегацією.

Серцево-судинна патологія посідає перше місце серед причин передчасної смертності населення України. Цей факт став причиною започаткування міською владою спеціальної тромболітичної програми. Півроку тому закупили партію рідкісного нового препарату «Металізе», який може врятувати життя при інфаркті міокарда. Його зазвичай застосовують у стаціонарних умовах. Випадки введення препарату працівниками швидкої допомоги зафіксовані лише у Харкові. Але у Полтаві таких фактів було вже 3. Лікарі полтавської швидкої своєчасним введенням «Металізе» врятували життя трьох полтавців. Міський голова розповів, що закупити препарат вдалося після спілкування з бізнес-колами Полтави.

/Андрій Матковський, Полтавський міський голова

Препарат вдалося закупити за рахунок підприємців, вони підтримали цю програму та закупили «Металізе» не тільки для себе, а й для всіх, кому він потрібен. В бюджеті на 2008 рік ми закладемо кошти для купівлі необхідної кількості такого препарату/

Представники німецької фірми «Берингер Інгельхайм», яка виготовляє ці ліки, були вражені професіоналізмом наших медиків, які ввели препарат просто на місці та врятували життя хворих. Вони навіть ставлять їх у приклад харківським колегам. Навіть наші автомобілі швидкої допомоги оснащені краще. Німців вразило те, що проблемами державного рівня у Полтаві займається міська влада. А таку співпрацю між підприємцями та міськрадою взагалі вважають унікальною практикою на теренах України. Голова представництва «Берингер Інгельхайм» Еміль Цернер визнав - Полтава наближається до рівня Євросоюзу у якості медичної допомоги.

/Еміль Цернер, голова представництва фармацевтичної фірми «Берингер Інгельхаймер»

Допомогу при інфаркті треба надавати якомога раніше. Євросоюз вимагає 90 хвилин. У Полтаві це цілком забезпечують три бригади швидкої домопоги. Це – перше місто, яке зробило величезний крок у правильному напрямку/

В цьому році міська рада виділила великі кошти на медичну сферу міста. 6 мільйонів гривень витратили на закупівлю сучасного устаткування лікарень, більше 5 мільйонів - на капітальний ремонт будівель медзакладів, придбали 2 сучаних авто для швидкої та 10 ліжок-трансформерів для пологового будинку. Німці пообіцяли - вони не тільки постачатимуть у Полтаву цей рідкісний та дорогий препарат (одна доза коштує 8 тисяч гривень). Німецька сторона допомагатиме полтавським лікарям досвідом та у навчанні.

Стрічка новин