Проблеми та досягнення у будівельній галузі області обговорювали нині на нараді по підприємництву в облдержадміністрації

При цьому учасники засідання відзначили, що загалом спостерігаються позитивні зрушення у цій сфері. Хоча питання виникають в основному по економічно неактивних компаніях.

На засіданні обговорили питання підвищення ефективності діяльності збиткових підприємств будівельної галузі. Розпочали ж із підбиття підсумків у цій сфері. Так, за результатами дев'яти місяців обсяг виконаних робіт будівельниками перевищив показники за аналогічний період минулого року, а кількість житла, уведеного в експлуатацію, на 13% більша за минулорічні цифри. Про це повідомив заступник начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Віталій Раздуй. Щорічно, зазначає він, збільшуються і обсяги державних субвенцій, які освоюються будівельними підприємствами області. Для порівняння: у поточному році тільки на соціально-економічний розвиток державою виділено 47 мільйонів гривень, з них на сьогодні отримано і використано майже 30. Відзначив Віталій Раздуй ще один позитивний факт: з вересня у будівельній сфері області немає заборгованості по зарплаті. Боржниками ж залишаються тільки кілька підприємств економічно неактивних та банкрутів. Серед основних причин збитковості деяких компаній Віталій Раздуй називає неповну і несвоєчасну виплату замовниками за виконані роботи та затримку фінансових надходжень від держави. Під час обговорення проблеми заслухали і керівників підприємств щодо забезпечення рентабельності та причини збитковості конкретно по кожній фірмі.

Стрічка новин