Останнім часом у Полтаві непоодиноким явищем стали затори на дорогах

Спеціалісти говорять, що основною причиною цього є збільшення кількості автотранспорту на дорогах. Хоч водії називають й інші причини.

Затори на дорогах – явище, властиве великим містам. Останнім часом не в новину воно і для Полтави. Спеціалісти говорять, що дороги міста не взмозі пропустити таку кількість автотранспорту. Як виявляється, час пік автомобільних пробок припадає на ранок з 8 до 9, вдень – з 12 до 14, ввечері – з 16 до 18 години.

За останні роки кількість автівок в місті значно зросла. Як наслідок – затори. Самі водії нерідко звинувачують у цьому світлофори, говорять, що ті надто швидко перемикаються. Насправді ж, переконаний директор дочірнього підприємства «Шлях» Семен Солдатенко, режим роботи світлофорних об'єктів залежить від кількох чинників: інтенсивності руху транспорту, ширини проїжджої частини. Тривалість сигналу залежить ще й від того, по якій дорозі, головній чи другорядній, їде авто.

/Семен Солдатенко, директор ДП «Шлях»

Взагалі причиною пробок є дороги, які не вміщують таку кількість машин. Робимо для зручності, де можливо, правий поворот/

Загалом у місті 61 світлофорний об'єкт. Аби ж зробити рух транспорту і пішоходів зручнішим, в нинішньому році встановили кілька нових – для перехожих з відліком часу. Цю практику планують продовжити і в наступному році, запевняє Семен Солдатенко.

Найбільші ж затори нині виникають в основному на центральних вулицях міста: по вулиці Леніна, Фрунзе: від перехрестя з вулицею Леніна до перехрестя з Шевченка; на перехрестях вулиць Рози Люксимбург та Фрунзе, Калініна та Грушевського, а також на під'їздах до площі Зигіна.

Щоправда, затори в Полтаві не набули поки що глобальних масштабів. Значно серйозніші проблеми з цим – у містах-мільйонниках. Там, аби розв'язати «пробку», спеціально залучають працівників міліції.

Стрічка новин