29 жовтня 1918 року був заснований Російський комуністичний союз молоді

З тих пір цей день вважається Днем комсомолу. І хоча Радянського Союзу вже немає, люди продовжують відзначати цю дату, адже для багатьох вона знаменує повернення у добрі спогади минулого. Збиралися цього дня колишні комсомольці і в Полтаві.

Біля пам'ятника Лялі Убийвовк, спорудили який, до речі, силами обласної організації комсомолу, зібралися колишні комсомольці, активісти, мужі міста. Вони принесли квіти, аби тут, на святому для комсомольців місті, віддати шану тим, хто зробив величезний внесок у розбудову Полтави та області. Адже, як говорить мер міста Андрій Матковський, все починалося з молоді.

/Андрій Матковський, міський голова

Раніше уся молодь була комсомольцями. Молодь стояла попереду усіх гарних починань. Тому сьогодні і в міській владі молода команда та багато людей, які пройшли школу комсомолу. Я думаю, що усі гарні традиції треба зберігати/

Такий тандем, за словами мера, здатен на великі звершення. Як говорить колишній перший секретар Полтавського обкому комсомолу Борис Чічкало, це – день повернення у юність, день спогадів про трудові справи.

/Борис Чічкало, перший секретар Полтавського обкому комсомолу (1967-72рр)

Нещодавно область святкувала 70-річчя - в цій книзі історії регіону є значний внесок комсомольців/

Напередодні Україна відзначала День визволення від німецько-фашистських загарбників. Визволяли її від гітлерівців і комсомольці. Саме тому зібралися колишні члени ВЛКСМ біля пам'ятника Лялі Убийвовк та її бойовим побратимам, адже загинули вони в ім'я світлого майбутнього Батьківщини.

Стрічка новин