Полтава одна із перших в Україні пустила тепло в домівки мешканців міста

Комунальники як ніколи гарно спрацювали. В тому числі – завдяки увімкненню опалення в дитсадках, лікарнях та школах вже з 12-13 жовтня – це полегшило роботу 15-го числа – в день офіційного початку опалювального сезону, говорили сьогодні на традиційній апаратній нараді у міськвиконкомі.

Лід рушив. Нарешті на державному рівні звернули увагу на майбутню річницю Полтавської битви. З цього приводу Президент 9 жовтня видав Указ, в якому, серед іншого, передбачено розробити у тримісячний строк та затвердити план заходів на 2008-2009 роки з відзначення 300-річчя подій, цитата, «пов'язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу». З цієї приємної новини міський голова розпочав апаратну нараду. Тепер можна сподіватись, що необхідне фінансування майбутнього святкування буде належно прописане в державному бюджеті. Свої пропозиції з цього приводу підготує і міський оргкомітет свята, зазначив Андрій Матковський.

Щодо опалювального сезону, то на минулому тижні тільки за 15 жовтня в Полтаві запустили 64 котельні, 16-го – ще 6, зазначив заступник міського голови Анатолій Бистрай. Наразі тільки кілька будинків у місті залишаються без тепла – через технічні проблеми. На Вавілова, 2, наприклад, опалення запустять 30 жовтня. А у Київському районі не опалюються 6 будинків ЖЕДу «Будівельник» – вони не були підготовлені до пуску тепла і сьогодні там ведуться ремонтні роботи. Загалом комунальники міста як ніколи гарно спрацювали, підкреслив Анатолій Бистрай. Однак погіршилася ситуація з оплатою житлово-комунальних послуг.

/Андрій Матковський, Полтавський міський голова

В цьому році мали можливість запустити тепло, і по Полтаві не виникало проблем, тому що люди сплачували за тепло, а підприємство мало можливість сплачувати за газ і боргу не було. Але якщо у минулому році рівень сплати був 95%, то сьогодні вже менше – 92%/

*************************************************************

Опалювальному сезону і тарифам присвятили і більшу частину апаратної наради в облдержадміністрації. У вересні, порівняно з серпнем, тарифи на житлово-комунальні послуги по області не змінилися, за виключенням Хоролу, доповів начальник обласного управління житлово-комунального господарства Анатолій Бодник. Полтавщина за рівнями тарифів для населення серед інших областей України нині посідає: по теплопостачанню – 13-те місце, водопостачанню – п'яте, водовідведенню – 11, а по утриманню житла в будинках, у яких п'ять і більше поверхів – 27 місце. Але за 1 півріччя зросли витрати підприємств на природній газ, зазначив Анатолій Бодник. Причина цього – подорожчання з 1 січня ціни на газ для бюджетних організацій. Це, на думку начальника обласного управління житлово-комунального господарства, є об'єктивною причиною для перегляду тарифів на тепло. На цьому наголосив і генеральний директор «Полтаватеплоенерго» Степан Пасічко. Каже, з цього приводу підприємство розробило обгрунтовані розрахунки, які отримали підтвердження інспекції по контролю за цінами, КРУ та податкової. Однак губернатор – «проти» підвищення вартості послуг теплопостанчання в обласному масштабі. Він переконаний, це питання потрібно вирішувати спочатку на державному рівні.

З ним згоден і секретар Полтавської міської ради Олександр Козуб. Він доповів на апаратній нараді у обласній адміністрації про ситуацію з опалювальним сезоном у місті. А також попросив голову облдержадміністрації з'ясувати ситуацію з деякими полтавськими гуртожитками, вартість проживання в яких – більше 9 гривень за квадратний метр: це – дорожче, ніж у готелі. Стосується це, перш за все, гуртожитків взуттєвої фабрики, зазначив Олександ Козуб.

Стрічка новин