Ласощами, які «виліковують в'ялість», колись назвав морозиво великий Гіпократ

І сьогодні більшість дітей із задоволенням смакують морозиво у спеку й холод. Та не завжди яскрава обгортка продукту, який пропонують полиці наших магазинів, відповідає змісту й, головне, – його ціні.

Вже понад 5 тисяч років морозиво не здає позиції лідера серед десертів. У давнину його виготовляли із снігу, шматочків фруктів, із замороженого соку й навіть із селітри. Слов'яни використовували не лід, а заморожене молоко, приправляючи десерт натуральними солодощами, сиром та сметаною, а тогочасні морози спрацьовували не гірше суперсучасних морозильних камер. Однак людство було у постійній залежності від такого примхливого товару. На допомогу прийшов технічний прогрес, перетворивши елітні ласощі для вельмож на продукт, доступний кожному. Останні десять років принесли різнобарв'я асортименту й довгий перелік складових виробу – харчові домішки допомагають надати виробникам бажаних властивостей, штучно поліпшити смакові якості, подовжити термін вживання. Перерахувати всі додатки з індексом «Є» – справа довга, всі вони у виробництві дозволені, та все ж фахівці радять.

/Оксана Гньотова, начальник відділу ДП «Полтавастандартметрологія»

Я б радила звертати увагу не на яскраві обгортки, а на продукти на натуральній основі місцевого виробника/

Нині в Україні – понад 90 відсотків представленого на ринку морозива виготовляють з використанням рослинних жирів, при цьому на більшості можна прочитати «пломбір» чи «вершкове». Такі вироби по-праву можна назватим «молочно-рослинними» або ж просто «пальмовим». Такий підхід у виробництві морозива зумовлений ціновою конкуренцією: заміна молочного жиру на рослинний – це значне зниження собівартості виробництва. Тим часом з 1 січня 2008 інтереси споживача втіляться у нові державні стандарти на морозиво.

/Оксана Гньотова, начальник відділу ДП «Полтавастандартметрологія»

Відповідно до класифікації за жирністю виробу буде визначена й цінова категорія продуктів. Звісно, найвище будуть оцінені продукти з натурального молока/

Стрічка новин