Міністерство освіти та науки збільшило держзамовлення на підготовку фахівців в українських вузах

У нинішньому році потрібно на 10% більше магістрів, на 3 – фахівців та бакалаврів, а от молодших спеціалістів, навпаки: менше на 2 відсотки.

В цьому році держава збільшила замовлення на підготовку фізиків, математиків, хіміків, будівельників, архітекторів, а також спеціалістів з інформатики, машинобудування, енергетики, «зелене світло» – й інженерним направленням в легкій та харчовій промисловості. Саме їх Україні не вистачає. У той же час набір майбутніх економістів, менеджерів, юристів та міжнародників зменшили приблизно на 10 відсотків. Спеціалісти кажуть, що це закономірно.

Професор філології Микола Степаненко сподівається, що в Україні так званий "ринок праці" в найближчому майбутньому запрацює належним чином і навчальні заклади задовольнятимуть реальні потреби в кадрах. А робітничі професії, які колись були перстижними, знову набудуть цього статусу.

Сьогодні часто саме престижність спеціальності - вирішальний фактор для абітурієнта.

Професор філології Микола Степаненко відстоює ідею спорідненості абітурієнта з обраною спеціальністю. Каже, вступ до будь-якого закладу і на будь-яку форму навчання повинен здійснюватися відповідно до інтелектуальних можливостей, рівня підготовленості абітурієнта та його потенційних здібностей.

Стрічка новин