В Україні сьогодні – день жалоби, пов'язаний з жертвами вибуху у житловому будинку у Дніпропетровську

За останніми даними, загинуло 16 чоловік. Проте, схожа трагедія сталася і на Полтавщині. Село Супрунівка Полтавського району здригнулося від страшної звістки – двоє їхніх односельців загинуло при спробі запустити в домівки тепло.

Ось тут, у теплогенераторній №1 села Супрунівка Полтавського району в понеділок о 15.45 стався вибух газу. За попередніми даними, трапилося це під час пуско-налагоджувальних робіт. Як говорять очевидці, вибух був потужним.

/Анна Єрьоменко, очевидець трагедії

Стекла полетіли градом. Я відразу злякалася, думала, що з другого поверху пішли люди на роботу і забули вимкнути газ. Потім вискочила сюди, дивлюся, в котельні побиті стекла, дим валує. Біля котельні лежав чоловік: був він ще живим, чи ні - не знаю./

Чоловіком, який лежав біля котельні, був слюсар-сантехнік комунального підприємства житлово-комунального комбінату села Супрунівка Анатолій Юркін. Загалом в котельні під час вибуху перебувало троє – він, заступник начальника підприємства Володимир Липка та налагоджувальник. Вони щойно запустили один з котлів.

/Анна Єрьоменко, очевидець трагедії

Десь о пів на четверту увімкнули газ. Я потрогала батареї - вони були теплі, ще й порадувалась, подумала, добре, що увімкнули опалення. А хвилин через 15 пролунав вибух/

Налагоджувальник стояв у дверях і після вибуху його хвилею відкинуло від будівлі. Він практично не постраждав і першим побіг за допомогою. Володимир Липка загинув на місті. Як говорять мешканці прилеглих будинків, швидка медична допомога приїхала, щонайменше, за півгодини. Лікарі відвезли Анатолія Юркіна до реанімаційного відділення, але вже наступного ранку він помер. Від вибуху потріскалися шибки у вікнах сусіднього житлового будинку. Сама будівля котельні дала тріщину. Тут вже побувала слідча комісія прокуратури. Наразі котельня опечатана до завершення слідства. Начальниця комунального підприємства Ніна ОливЕнко не називає причин трагедії, говорить, що все встановить слідство. Звинувачення мешканців, ніби-то в котельні замість нового котла встановили такий, що був у використанні, вона відкидає. Проте Ніна Оливенко вважає, що такі комунальні об'єкти мають підпорядковуватися відповідним організаціям – «Теплоенерго» чи «Водоканалу».

/Ніна Оливенко, начальник ЖК ЖКК с.Супрунівка

Ми вже неодноразово зверталися за 6 років з цим питанням, але воно ніколи не вирішувалося ані на рівні області, ані Міністерства. Я вважаю, що такі об'єкти утримувати при сільській раді дуже тяжко/

Ніна Оливенко говорить, що їм катастрофічно не вистачає коштів. Проте, як пов'язати брак коштів з вибухом нового, начеб-то, котла – невідомо. Котельня не працюватиме до завершення слідства. Голова облдержадміністрації Валерій Асадчев своїм наказом створив спеціальну комісію, яка до 18 жовтня повинна внести пропозиції щодо ліквідації наслідків супрунівського вибуху. Як в телефонній розмові нам повідомив голова комісії, заступник голови облдержадміністрації Сергій Ясинський, головне їх завдання – відновити теплопостачання до прилеглих житлових будинків та дитячий садок.

Стрічка новин