У Краєзнавчому музеї відкрилося два нових зали, їх сьогодні презентували широкому загалу

Приурочене ж відкриття, говорять працівники музею, неоднозначній даті – річниці організації ОУН-УПА. А от виставляти тут будуть етнографічні матеріали 18-го - 20-го століть.

Етно-мистецьку експозицію у Краєзнавчому музеї почали будувати ще в 1998-му році, говорить завідувачка етнографічного відділу Галина Галян. Наразі створено вже 70 % виставки. Нині ж широкому загалу презентували два зали – 7-ий і 8-ий, які вміщують експозиції по художньому плетенню з рослинних матеріалів, вироби з кістки та рогу, а також стенди генезу українського житла. Два нові зали демонструють експонати як заводські, так і ручної роботи, що датуються 18-им - 21-им століттями. Найбільші ж складнощі, пояснює Галина Галян, були зі створенням фотокалажу, що демонструє зміни у будівництві українського традиційного житла. Та на цьому, говорить вона, будівництво етно-мистецької експозиції не закінчиться. На черзі – до сторіччя створення й освячення Краєзнавчого музею, яке святкуватимуть наступного року, планують відкрити ще один – 4-ий зал.

/Галина Галян, завідувач етнографічного відділу

Тут буде основний зал, який відкриватиме тему традиційного житла і обрядовості. А в центрі буде представлена тема весілля в регіоні/

Стрічка новин