Знайшла своє розв'язання історія з перепохованням останків воїна Великої Вітчизняної Степана Хапікала, який загинув під час визволення Таллінна 1944-го року

Після довготривалих процедур рештки полтавця перевезли в Україну. Із Києва ж прах Степана Хапікала доставлять до Полтави, де його із почестями 28-го жовтня поховають на Алеї Слави.

Процедура повернення останків радянського воїна Степана Хапікала із Таллінна на батьківщину виявилась досить тривалою, пояснює уповноважений Верховної ради України з прав людини Ніна Карпачова, і триває ще з травня.

/Ніна Карпачова, уповноважений ВР України з прав людини

За Женевськими конвенціями на ці заходи відводиться 5 років, нам дали 1,5 місяці. Ми практично включили 200 людей, ми їздили до Росії, Естонії, Латвії. Були на Полтавщині і Луганщині/

Далі – родичі Хапікала разом з представниками Уповноваженого з прав людини відбули до Естонії, де пройшли аналіз ДНК. І тільки після цього естонська сторона дозволила забрати останки. 11-го жовтня відбулося офіційне підписання документів між представниками естонської влади, консулом Посольства України в Естонії Віталієм Максименком та племінником загиблого воїна – Володимиром Хапікалом. При передачі останків була присутня і племінниця Степана Хапікала – Наталія Однойко. Вона говорить, що, хоча згідно з християнськими звичаями, вважається гріхом переносити останки людини, все ж тіло має повернутися на рідну землю, де його будуть достойно вшановувати. І додала, «війна закінчується тільки тоді, коли похований останній солдат». Не хотів би, щоб тіло дядька залишалося в Таллінні, і Володимир Хапікало.

/Володимир Хапікало, племінник загиблого С.Хапікала

У нас йому можна покласти квіти. Якщо людину перепоховують, то це говорить про якесь особливе до неї відношення/

У Києві останки загиблого Степана Хапікала зустрічали з почестями. Привезли з Таллінна і землю з могили іншої полтавки, яка нині перепохована в Ізраїлі – Олени Варшавської. У Полтаві ім'я Степана Хапікала викарбують на меморіальній плиті Алеї Слави. Там же перепоховають його останки з військовими почестями 28-го жовтня – у День визволення України від фашистських загарбників.

Стрічка новин