У день Покрови Пресвятої Богородиці своє стодвадцятиріччя відзначала невеличка церква, що у Малих Будищах Зіньківського району

Таких типових храмів у регіоні залишилося зовсім мало, тому для православної церкви такі події значущі. На свято до громади завітав і архієпископ Полтавський та Кременчуцький Филип, він провів тут літургію.

Свято Покров Пресвятої Богородиці започатковане у 1164 році князем Андрієм Боголюбським. В однОму із храмів відбулася чудодійна поява Божої Матері у серЕдині десятого століття в Константинополі. У Влахернській церкві знаходився її головний убір, тому й день називають Покровом – вважається, що Матір Божа покриває від негод. А для прихожан села Малі Будища Зіньківського району у цей день – подвійне свято: їх церкві виповнилося сто двадцять років. Привітати селян приїхав архієпископ Полтавський та Кременчуцький Филип.

/Филип, архієпископ Полтавський та Кременчуцький УПЦ

На Полтавщині залишилося не так багато типових храмів – останню церкву в області зруйнували вже у 1988 році/

Після літургії владика подякував та привітав грамотами всіх, хто допомагає у відбудові старого храму. Зокрема, Зіньківська районна влада пообіцяла виділити 5 тисяч гривень на ремонт дороги, яка веде до церкви. Не завадило б тут організувати хоч якесь опалення. На жаль, старі церкви такого не передбачали, а прихожани грілися теплом палаючих свічок.

За сто двадцять років храм Різдва Богородиці пережив чимало. Багато з цих подій описує у своїй книзі депутат Зіньківської районної ради Віктор Міщанин.

/Віктор Міщанин, молодший науковий співробітник інституту Народознавства НАН України

Старі люди говорять, що у цій церкві гарна акустика. Можна багато про неї говорити – було хороше й погане. На цьому місці, де ми стоїмо, 10 років тому було звалище зерна, аж поки у 1942-му році не прийшли німці/

Сьогодні православна церква чекає остаточного вирішення проблеми про запровадження курсу християнської етики у школах. Відповідний Указ було підписано Президентом ще два роки тому.

/Филип

Цей процес триває. Ми плекаємо надію, що курс етики все-таки буде викладатися, і церква зможе сказати своє слово, але гальма дуже великі/

Серед найбільших проблем храму Різдва Богородиці – брак коштів. Споруда потребує значних фінансових вкладень у капітальний ремонт, інакше наступного стодвадцятиріччя для неї може не бути.

Новини Полтави

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію