Православна церква сьогодні святкує Різдво святого пророка Іоана Христителя

Саме Іоан ознаменував появу Ісуса Христа, а пізніше хрестив його в річці Йордан. Із запровадженням християнства на Русі це свято злилося з язичницькими обрядами. Відповідно, й Іоана перейменували на Івана Купала. Щоправда, з церковними святкуваннями купальські обряди нічого спільного не мають.

Православні християни сьогодні відвідали служби до Різдва пророка Іоана Хрестителя.

Іоан Христитель був передвісником приходу Ісуса Христа, пізніше хрестив його у ріці Йордан. САме хрещення - омиття у воді і занурення у неї - Іоан обрав зовнішнім знаком покаяння і духовного оновлення. Звідси й ім'я - Хреститель. За осуд же царя Ірода, який взяв шлюб з дружиною свого живого брата, був страчений.

Традиція прославляти пророка в дні його народження і мученицької смерті склалася ще в перших християнських общинах. З 3-го століття свято Різдва Іоана Предтечі вже широко відзначалось як східними, так і західними християнами. На початку 4-го століття цей день було введено у церковний календар.

З прийняттям християнства на Русі Різдво Іоана Хрестителя за часом збіглося з язичницьким святом літнього сонцестояння. Нова віра, асимілювавшись, в уявленні народу зазнала певних перетворень. Так, Іоан став Іваном, Хреститель же перетворилось на Купала, оскільки хрещення відбувається у воді. На сучасному етапі відзначення свята Івана Купала збереглося чимало елементів дохристиянських обрядів: танці й хороводи, стрибання через вогнище, пускання вінків на воду тощо. Щоправда, з церковним Різдвом Іоана Хрестителя язичницькі традиції нічого спільного не мають.

Стрічка новин