Як ми вже повідомляли, у Полтаві встановлюють євроконтейнери для сміття

Триватиме цей процес до 15 листопада. Робиться це з метою благоустрою міста та дотримання санітарних норм. Утім, деякі полтавці вперто відмовляються викидати сміття до баків і залишають його, де заманеться. До таких громадян будуть застосовувати чинне законодавство: порушників каратимуть штрафами.

Купи сміття просто шокують – інколи вони знаходяться просто під євроконтейнерами. При цьому самі ємності – зовсім порожні. Чим пояснити такі речі – лінню людей, зневагою до порядку або нахабністю – невідомо. Але факт залишається фактом. Такі купи є у кожному районі міста. А зовсім неподалік від них бігають діти. Недбалість тих, хто так викидає сміття – це і порушення благоустрою міста та санітарних норм (такі купи є небезпечною середою для розповсюдження інфекцій та їдальнею для пацюків), а ще – поганий приклад для дітей. Окрім звичайного сміття мешканці не гребують виносити під контейнери та під під'їзди і будівельний непотріб. Це, говорить начальник ГЖЕДу №8 Михайло Лукін, по-перше, заважає роботі комунальних служб, по-друге, є небезпекою для дітей, які полюбляють бавитися з гіллям, склом, порожніми балончиками та гіпсокартоном.

Мер міста Андрій Матковський дав доручення комунальникам за купами сміття під під’їздами та біля євроконтейнерів встановлювати квартири, в яких йдуть ремонти та попереджати власників. До тих, хто порушує благоустрій міста, викидаючи сміття у невстановлених для цього місцях, комунальні служби мають право застосувати чинне законодавство. Останнє передбачає адміністративну відповідальність та штрафні санкції.

Стрічка новин