«Грипу ще немає, але застуда вже лютує» – повідомляють інтернет-видання

Тільки за минулий тиждень в Україні госпіталізовано 227 осіб із гострими респіраторними захворюваннями, з них 193 – діти, а у столиці кількість хворих збільшується в середньому на 15 % за тиждень. Полтавські фахівці прогнозують спалах інфекцій у грудні-січні. Кількість осіб, які звернулися до лікарів поліклінічного відділення 1-ої міської лікарні з ознаками застудного захворювання, за останні два тижні збільшилася удвічі.

Якщо за попередній тиждень до лікувальної установи звернулося 122 особи, то цього тижня хворих у цьому районі зафіксували 241, половина з котрих – діти. Лікарі радять уникати місць скупчення людей, дітям, як й дорослим, побільше вживати продуктів, багатих на вітамін С – смородина, лимон, шипшина є у кожному домі, а настоянка ехінацеї добре зміцнює імунітет. Грипу поки-що не виявлено, хоча інколи хворі на гострі респіраторні захворювання сплутують недугу з небезпечним за своїми ускладненнями грипом.

/Надія Христенко, лікар-імунолог поліклініки 1 міської лікарні

Перші ознаки грипу – це головний біль, температура до 40-ка, сильна інтоксикація. При ГРВІ такого немає/

Активізацію захворювання очікують у грудні та на початку січня, вірогідно, у нас побуває вірус з романтичною назвою «Соломонови острови». За статистикою, для 91% людей, які зробили щеплення, вірус виявиться безпечним. Говорять, що носії 3 і 4 груп крові практично не хворіють на грип, найчастіше вони підхоплюють якийсь інший вірус зі схожими симптомами. Так чи інакше, а вжити профілактичних заходів, аби упередити прихід небезпечної для здоров'я хвороби, слід усім громадянам. Майже сто відсотків безпеки гарантують щеплення.

/Надія Христенко, лікар-імунолог полілініки 1 міської лікарні

Рекомендована вакцина продається у аптечній мережі, рекомендований термін – за два тижні до початку епідемії, тобто, наприкінці жовтня/

Уникати щеплень проти грипу слід людям, схильним до алергічних хвороб, не порушуючи норм дозування, не менш ніж за два тижні після можливого захворювання, у спеціальному лікувальному закладі та приготувавши для цього від сорока до ста гривень – безкоштовних вакцин у нашій країні від грипу немає.

Стрічка новин