Три дні – з 4 по 6 липня – в Полтаві проходила операція державтоінспекції під назвою "Маршрутка"

В ході відпрацювання співробітники ДАІ виявили ряд правопорушень, серед яких – недотримання правил перевезення пасажирів, водіння у нетверезому стані, відсутність ліцензії. Кожен з горе-водіїв понесе адміністративну відповідальність.

Перевірку транспортних засобів проводили спільно територіальне управління державної інспекції з автомобільного транспорту в Полтавській області та відділ держслужби по боротьбі з економічними злочинами.

Операція тривала три дні, за цей час виявили 30 порушень правил дорожнього руху. Затримали і 2-ох водіїв маршруток, які керували транспортом у нетверезому стані. Скаржаться інспектори ДАІ і на незадовільний технічний стан авто. Трапляються й випадки роботи деяких перевізників без наявності ліцензії. Такі автівки обов'язково вилучаються з маршрутів. Нерідко, говорять працівники державтоінспекції, водії порушують правила перевезення пасажирів. До речі, якщо водій за кермом говорить по телефону, тримаючи його в руках, чи палить - це також розглядається як порушення. Втім, це не означає, що водій не може спілкуватися по телефону. Необхідно просто мати спеціальний прилад, який дозволяє звільнити руки під час керування автотранспортом.

Найпоширеніший же вид правопорушень - перевезення людей у переповнених маршрутках. Особливо часті такі випадки в години «пік». Та чи їхати в такому транспорті, все ж вирішує сам пасажир.

Стрічка новин