Аграрії деяких регіонів Чехії вже в найближчому майбутньому зможуть збирати два врожаї за сезон

Як повідомляє Чешський гідрометеорологічний інститут, причина – зростання середньорічних температур. Весна та літо кілька останніх років починаються в країні раніше, а от осінь поки що – в звичайний час. Україні ж два врожаї за сезон не загрожують. В цьому році високі температури призвели тільки до посухи та раннього визрівання зернових – через це жнива в країні розпочалися на 2-3 тижні раніше, повідомили в Міністерстві аграрної політики.

Незважаючи на посуху, у 18-ти областях країни цього року спостерігається зростаня обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, зазначив у традиційному селекторному зверненні до регіонів перший заступник Міністра аграрної політики Борис Супіханов. Постійно росте і обсяг експорту сільгосппродукції. Однак через високі температури і швидке визрівання зерна жнива цього року у всіх областях, за винятком Рівненської та Волинської, почалися на 2-3 тижні раніше. Наслідки примх погоди виявилися не такими, як прогнозувалося - наприклад, в Миколаївській області, одній із найбільш постраждалих від посухи, на підприємствах, які дотримувалися всіх технологій посіву, врожайність пшениці досягає 35 центнерів з гектара.

На сьогодні по Україні вже намолочено 4 мільйони 400 тисяч тон зерна, причому, свій перший мільйон зернових вже зібрали аграрії Одеської області - для порівняння, полтавські сільсьгоспвиробники тільки перейшли 100 тисячний рубіж.

Середня врожайність полтавських зернових - 27 центнерів з гектара. Всі райони області вже приступили до жнив, і з кожним днем нарощують оберти, говорять в обласному управлінні агропромислового розвитку. Перші партії зерна – вже на елеваторах.

Стрічка новин