Міністерство житлово-комунального господарства розробило наказ, який визначає порядок встановлення індивідуального опалення в багатоповерхових будинках

Наразі він знаходиться на реєстрації у Міністестві юстиції, заявив міністр житлово-комунального господарства Олександр Попов. За його словами, рішення про встановлення індивідуального опалення в нових багатоповерхівках буде прийматися місцевими органами влади: у випадку, якщо на «індивідуалку» згодні перейти не менше двох третин жителів. А от у старих багатоповерхівках з централізованим опаленням перехід на індивідуальне буде заборонений, повідомив Міністр ЖКГ.

Комунальники перехід на індивідуальне опалення не схвалюють. Сьогодні із 93-х тисяч абонентів «Полтаватеплоенерго» 1400 перейшли на так звану «індивідуалку». Однак єдина перевага такої процедури - вдвічі нижчий тарифу за кубометр спожитого газу. Всі інші наслідки індивудіалки - негативні, зазначає генеральний директор «Полтаватеплоенерго» Степан Пасічко. По-перше, говорить він, індивідуальне опалення, яке виведене через вентиляційні шахти, з часом доходить до того рівня, коли на стінках труби випадає небезпечний конденсат. Він тече і в квартиру власника індивідуалки, і на кухні сусідів. Наразі проводити труби індивідуального опалення через вентиляційні шахти заборонено, тож власники квартир встановлюють так звані турбокотли, які виводять продукти згорання газу на вулицю. Однак вони теж небезпечні, підкреслює директор «Полтаватеплоенерго». Такий котел випалює повітря в квартирі, і господар, який його встановив, живе ніби на високогір'ї.

Взимку будинки, де є такі споживачі індивідуального опалення, ніби оповиті шкідливими газами, зазначає Степан Пасічко. Й це ще не все. Єдина перевага індивідуалки - вдвічі нижчий тариф за кубометр спожитого газу - обертається проти інших мешканців будинку.

Тож, зазначає начальник «Теплоенерго», наразі індивідуальне опалення тільки шкодить екології і людям. Він сподівається, що відповідні державні органи колись-таки розберуться з цим питанням.

Стрічка новин