Сьогодні зранку жителі Полтави побачили на газоні біля облдержадміністрації замість пам'ятного знаку на честь українського отамана Симона Петлюри свіжевикопану яму

Одразу поповзли чутки про викрадення споруди вандалами.

Зранку на місці, де стояв камінь, працювала оперативна група Київського РВВС. Навіть кінологи з собакою намагалися з'ясувати шлях, начеб-то, зловмисників. Адже не секрет, що встановлення споруди супроводжувалося масовими акціями протестів громадян міста. Близько 200 людей намагалися завадити його спорудженню, але облдержадміністрація таки встановила знак. Остання пояснила його зведення виконанням Указу Президента «Про увічнення пам'яті видатних діячів Української народної республіки». Втім, у суді представники облдержадміністрації довести, що цей пам'ятний знак є саме виконанням Указу, не змогли. Міськрада подала позов до суду щодо дій обласної влади і господарський суд 2 липня визнав ці дії незаконними. Мер міста Андрій Матковський на прес-конференції заявив – рішення було прийнято на підставі того, що питання встановлення пам'ятників у місті мають вирішуватися згідно з чинним законодавством.

Мер наголосив – обласна влада надсилала декілька листів з проханням розглянути питання про пам'ятник Симону Петлюрі на сесії, але не надала пакету необхідних документів: починаючи від фінансових і закінчуючи матеріалами громадських слухань по цьому питанню. А вже у вересні господарський суд зобов'язав облдержадміністрацію демонтувати знак і привести ділянку до першопочаткового вигляду. Втім, остання не виконала рішення суду. Є інформація, що обласна влада оскаржувала рішення Господарського суду у Харківському апеляційному суді, але, як говорить мер міста Андрій Матковський, міську раду про це не повідомили. Міський голова підкреслив – демонтаж каменю зовсім не пов'язаний з рішеннями суду. Знак прибрали комунальні служби виключно на підставі затверджених правил про благоустрій міста.

Демонтаж відбувся зовсім не вночі, а ввечері, говорить мер, зі спеціальною технікою. Він підкреслив – пам'ятника на тому місці не буде ніколи, адже там проходить каналізаційна мережа міста. За коментарями ми звернулися до голови обласної ради Олександра Удовіченка. Він зауважив – позиція міської влади йому зрозуміла. Встановлення пам'ятників, сказав голова облради, має проводитися виключно в законодавчому колі.

І мер, і голова обласної ради погоджуються – ані міська, ані обласна влада не проти встановлення пам'ятників видатним історичним діячам, головне, щоб все було у законодавчому полі. Як приклад можна пригадати, що нещодавно було зведено пам'ятник одному з діячів УНР Борису Мартосу. Наразі нам не вдалося взяти коментарі з приводу демонтажу пам'ятного знаку Симону Петлюрі у голови облдержадміністрації Валерія Асадчева.

Стрічка новин