Мешканці одного з районів селища Червонозаводського Лохвицького району залишилися без водопостачання, й причина цього – не аварійна ситуація, а якість питної води, яку постачає місцеве комунальне підп

Це – один з результатів перевірки, яку здійснили на п'яти з тридцяти діючих підприємств області спеціалісти державного нагляду підприємства «Полтавастандартметрологія».

З тридцяти об'єктів спеціалісти державного підприємства «Полтавастандартметрологія» перевірили 5 підприємств. Мешканцям обласного центру, запевняють фахівці котролюючого органу, пощастило найбільше, адже вода, яку постачає у будівлі обласне комунальне підприємство «Полтававодоканал», відповідає ще тим суворим нормам стандарту, які були розроблені у радянські часи. Карлівська дільниця підприємства забезпечує вимоги усіх чинних норм, порушуються лише періодичність котролю та порядок забезпечення лічильниками для обліку.

У Лубнах та Хоролі комунальні водопостачальники забезпечують майже якісну щодо стандартів питну воду. Претензії експертів - завищений сухий залишок й вміст хлоридів та заліза. У Лубнах окремі водозабори подають воду із підвищеним вмістом фтору. Останній елемент - це проблема, характерна взагалі для Полтавського регіону. Нестача фтору в організмі людини - це розвиток карієсу, ламке волосся та нігті, його надлишок призводить до серйозного захворювання флююрозу. Різновиди фільтрування води, наголошують фахівці «Полтавастандартметрології», - не завжди стовідсоткова безпека.

Стрічка новин