1-е жовтня – Міжнародний день музики

Відзначати його почали з 1975 року рішенням ЮНЕСКО. Одним із його ініціаторов був відомий композитор Дмитро Шостакович. Цей день щорічно відзначають в усьому світі великими концертними програмами. На них звучать твори, які увійшли до світової музичної скарбниці. У Полтаві про Всесвітній день музики не забули у спеціалізованому училищі імені Лисенка.

У музичному училищі, як і по всьому світу, цього дня теж звучить світова класика у виконанні симфонічного оркестру музучилища імені Миколи Лисенка. Великий концерт до Дня музики тут – традиція. Хоча співробітники і студенти не можуть визначитися, яке свято вважати професійним: День музики, учителя (випускники училища можуть викладати) чи день працівника культури. Полтавське музичне училище імені Лисенка – єдиний базовий музичний заклад в області.

Із одним із професійних свят музикантів привітав начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Володимир Годзенко.

Найбільшими аплодисментами зустріли наказ директора музучилища Миколи Демченка про нарахування всім співробітникам премії у розмірі 50% від окладу.

Викладачі ж закладу говорять, хоча бажаючих навчатися в музичному училищі у порівнянні з минулими роками трохи менше, переважно – через невелику заплату учителів музики, втім, кількість талановитих студентів не зменшилася.

Стрічка новин