Полтавський дендропарк востаннє прибирали ще під час двомісячника чистоти та благоустрою

За ці пару місяців територія у сорок гектарів знову почала нагадувати невелике сміттєзвалище. Ті 30 тисяч гривень на рік, які виділяє міська рада, йдуть на прибирання сухого гілля та догляд за здоровими деревами. А от до власне прибирання непотребу руки ні в кого не доходять.

Дендропарк нараховує вже більше сорока років існування. До 1991 року він вважався справжньою окрасою Полтави. Та за шістнадцять років його - не впізнати. Перш за все, парк залишився бездоглядним, раніше його територією опікувалася окрема бригада, зараз він не знаходиться на балансі жодної організації. Мер міста Андрій Матковський ситуацію обіцяє змінити.

На території Дендропарку ростуть рідкісні кущі та дерева, серед них – дуб пірамідальний, горіх декоративний, озалія. Щороку кількість насаджень катастрофічно зменшується. Не щастить і туї звичайній, перед цьогорічним святом восьмого березня чи то палкі шанувальники жіноцтва, чи то завзяті торговці квітами обірвали дерева для квіткових композицій.

Ще якихось 5-6 років тому у ставках, які розташовані у парку, а їх шість, спокійно можна було купатися. Сьогодні ж просто підійти до берега неможливо: вони приваблюють хіба що вужів.

Жителі вулиць, розташованих поблизу Дендропарку, жаліються на засміченість території, хотіли самотужки прибрати, але так і не спромоглися. Світлана Шрамченко говорить, що кожні вихідні тут відпочиває багато молоді, після них залишаються цілі купи сміття.

Якщо ще на шістнадцять років залишити бездоглядним Дендропарк, то нащадкам від нього дістануться хіба що пеньки.

Стрічка новин