У державі нова проблема – безробіття

За даними Державного комітету статистики України, рівень безробіття виріс в два рази, нині мільйон шістсот тисяч працездатного населення віком від 15 до сімдесяти років шукають роботу. Раніше облік безробітних вели центри зайнятості, та вони враховували лише тих громадян, які реєструвалися на біржі, а таких – 900 тисяч. Але реальні показники – значно вищі.

Фахівці Держкомстату України, використовуючи методику Міжнародної організації праці, підрахували кількість безробітних в Україні. Їх висновки свідчать, що таких у нас – мільйон шістсот тисяч. Директор міського центру зайнятості Наталія Пронін з такими висновками не погоджується. По-перше, під час підрахунку бралися до уваги люди віком до сімдесяти років: у такому похилому віці на пенсію йдуть за кордоном. Ця ж іноземна система віднесла жінок-домогосподарок до категорії непрацевлаштованих. Наше законодавство вважає, що такі жінки працюють, тільки вдома, ось лише держава цю працю не оплачує.

У віці п'ятдесяти п'яти років прекрасну половину людства у нашій країні відправляють на заслужений відпочинок. Окрім України, ще в Росії та Білорусі ці п'ять років різниці в порівнянні з чоловіками відбиваються, перш за все, на пенсіях.

Ринок праці зазнає постійних змін, тоді як заклади освіти їх аж ніяк не враховують.

Заробітчани, які роз'їхалися по світу, так і залишаються для батьківщини непотрібними: обіцяні Президентом 5 мільйонів нових робочих місць залишилися переважно обіцянками. Міжнародна статистика вважає заробітчан непрацевлаштованими, адже ці люди не знайшли реалізації вдома.

Щодо Полтави, то кількість безробітних у нас, в порівнянні з минулим роком, знизилася майже на тисячу: нині їх, за даними центру зайнятості, майже дві тисячі чотириста сорок.

Стрічка новин