У Полтаві пройшла конференція обласних громадських організацій області "Позиція громадськості щодо політичної кризи в Україні та шляхи виходу з неї"

Учасники заходу обговорювали загрози політичної кризи для суспільства, вимоги, які мають висунути громадяни до політиків, та методи впливу громадськості на ситуацію в країні.

24 липня цього року у Києві відбудеться форум Громадянської асамблеї України "Політична криза: позиції громадянського суспільства". На ньому будуть розроблені і прийняті підсумкові документи, які зафіксують позицію суспільства щодо причин політичної кризи, оголосять дороговкази для чиннних політиків стосовно бажаного для народу виходу із кризи. Також буде сформовано перелік вимог громадян до проведення виборчого процесу в умовах дострокових парламентських виборів. Саме з приводу цього форуму і пройшла конференція обласних громадських організацій Полтавщини. Наша область делегуватиме своїх представників на участь у форумі. Учасники конференції вважають, що політична криза загрожує розколом суспільства через недовіру до всіх інститутів влади, збайдужілістю громадян до політичних процесів. Полтавські делегати поїдуть на форум у столицю з пропозиціями, на кшталт припинення дії недолугих законів, зокрема, виборчих, запровадження двопалатного парламенту, обмеження терміну депутатства до 2 разів та інше. Також наша делегація виступатиме за впровадження жорсткого контролю за діяльністю політичних партій. Останні, на їхню думку, мають постійно звітувати перед суспільством про конкретну діяльність з виконання ними передвиборчих програм. Обов'язково, на думку учасників зборів, треба заборонити депутатам лікуватись за кордоном. Натомість, зобов'язати їх забезпечити нележну охорону здоров'я в Україні. Також необхідні закони "Про відкликання депутатів та недовіру фракціям", "Про опозицію", та "Про Кабмін". Головна справа майбутнього липневого форуму Громадянської асамблеї України - голосно сказати: в якій державі хоче жити народ, і що політик та партії мають для цього зробити.

Стрічка новин