Понад 400 тисяч гривень переважно спонсорських коштів витратили цього року у Полтаві на відзначення Дня міста, включаючи різні види матеріальної допомоги ветеранам

25 тисяч полтавців та гостей прийшло подивитися на мистецьке театралізоване дійство з півгодинним салютом на стадіон «Ворскла», та ще 15 тисяч спостерігали за тим, що відбувалося на стадіоні, через величезні монітори. Жодного ветерана та учасника бойових дій не забули привітати райони міста.

Біля Меморіалу Солдатської Слави в День визволення Полтави зібралося чимало бажаючих віддати шану загиблим та живим героям Великої Вітчизняної війни. Традиційно у перших рядах – керівництво міста й області. Серед гостей – Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова. Вона запевнила, що вже найближчим часом до Полтави перевезуть рештки полтавського воїна Степана Хапікала, які покояться у Талліні. Доля загиблої Олени Варшавської вже вирішена – її двоюрідний брат забрав прах до Ізраїлю, на жаль, родина дівчини відхилила прохання української влади про перепоховання на вітчизні.

Щодо ситуації зі Степаном Хапікало, то Естонія вимагає повторного проведення ДНК, при цьому гальмує видачу віз родичам та відповідній комісії.

Не обійшлося цього дня без казусів: не всі партії підтримали ініціативу міської влади у проведенні 23 вересня Дня без політики. Роздавали агітматеріали у цей день представники блоку Литвина, а під партійними стягами у День міста агітували представники Партії регіонів.

Не стали зраджувати й давній традиції пригощати усіх бажаючих, і в першу чергу – ветеранів війни солдатською кашею. За статистикою, серед загиблих на фронтах Другої світової війни 25 відсотків – українці.

«Свято сімейних цінностей», що проходило у Корпусному парку, органічно вписалося в ряд інших заходів, приурочених до Дня міста. Організувала свято громадська організація «Духовно-просвітницький центр «Полтава»», його мета – культивування ідеї сім'ї та сімейних цінностей серед населення. Як свідчить статистика, пояснює голова громадської організації Олександр Біляк, на сьогодні більше 50-ти % шлюбів в Україні розпадаються. Нинішнє ж свято організували таким чином, говорить він далі, щоб цікаво було кожному члену родини. Захід складався з трьох частин. Перша розпочалась о 15-тій годині і була розрахована на дитячу аудиторію. Під час другої глядачі мали змогу послухати слова привітань громадських діячів та священослужителів 5-ти різних конфесій. Закінчилось дійство концертом. Серед виступаючих – артисти з Полтави та гості з інших міст: Лубен, Кременчука, Запоріжжя, Дніпропетровська, Києва.

Розгорнула свою діяльність у Корпусному парку та на вулиці Жовтневій і «Країна майстрів». Розважитися тут мали змогу діти та дорослі. Для малечі організували концертну програму з конкурсами та призами. До того ж юні глядачі могли взяти участь і в різноманітних заходах від навчальних закладів Полтави. Працювали в парку і кіно- та фотостудії, художні майстерні, етнографічні гуртки. Особливою популярністю серед малечі користувалися ігрові конкурси та програми. Все це робили для того, пояснює начальник міського управління освіти Світлана Горбаньова, аби залучити підростаюче покоління до творчої праці. Адже Полтава завжди славилася своїми талантами, і ось саме зараз, наголошує вона, робота ведеться під гаслом «Від творчого вчителя до творчого учня».

А на Жовтневій свою продукцію демонстрували майстри Полтави. Придбати полтавські сувеніри, вишиванки, роботи живопису міг кожен, хто прогулювався в цей час вулицею.

Окрім головного дійства – на стадіоні «Ворскла», свята на День міста пройшли і у районах. Київський свій захід організував біля магазину «Половки». Голова райради Віктор Животенко говорить, що центральне свято району вони намагаються організовувати кожного разу у різних місцях.

Наповнення концертної програми розраховане на всі верстви глядачів: конкурси з призами – для дітей, військові пісні – для ветеранів. Обов'язковий атрибут свята району – солдатська каша. Правда, секрети приготування кухарі розкривають не одразу.

Кашею пригощали всіх. Бойові 100 грам – лише для ветеранів, адже День міста – свято, перш за все, для них.

Відбулося і щорічне свято вулиці 23 вересня. Заселяти її почали у 1969 році, з того часу вона перетворилася на одну з кращих в місті. Головні гості акції – ветерани війни, а цього разу їх було 45. На початку свята присутніх привітав голова Октябрської районної в місті Полтава ради Олег Пругло.

Сивочолих героїв пригощали солдатською кашею та вручили продуктові набори. Культурним привітанням став коцерт за участю кращих дитячих колективів та військового оркестру. Окремо відзначилися вихованці дитячо-юнацького клубу «Промінь» – вони вперше вирішили самостійно привітати ветеранів і для кожного виготовили сувеніри.

Стрічка новин